Čím si zaručeně zvednete náladu?

Publikováno v sekci ZdravíJe spousta dnů v roce, kdy nemáme na nic náladu, něco se nám nevydaří, a tak jsme smutní, zklamaní. Pokud i vy máte občas „den blbec“, určitě oceníte pár nápadů na to, jak si náladu určitě alespoň o něco zlepšit. Není to složité, zvládne to každý, stačí být připraven předem.

Usedněte s kávou a knihou

Káva dělá s naší náladou doslova divy. Kupříkladu lahodná káva z pražírny EBENICA vám zvedne náladu každé ráno, ale i jindy během dne nebo večeru. Nejenže vám bude chutnat, ale také vás okouzlí svou vůní a barvou. Mnohé kávy z této slovenské pražírny získaly právem několik ocenění. Pokud je ochutnáte, nebudete se ocenění vůbec divit.

Spravit náladu vám může i výtečná káva v těhotenství. Stačí vybrat si druh, kde bude více mléka, nebo si připravit kávu slabší nebo bezkofeinovou. Je ale důležité vědět, že káva v těhotenství v rozumné míře, tedy jeden, dva šálky denně, vás ani miminko nijak neohrožují. Mnohem více škodí případný stres, který pociťuje žena, jež má nepřekonatelnou chuť na kávu, ale kvůli miminku si ji nedá.

Komedie nebo román vám určitě zvednou náladu také. Mužům pak trilogie Vikingové, nebo třeba knížky od Patrika Hartla. Ženy mohou sáhnout i po oblíbené duchovní tematice, meditacích či si vzít antistresové omalovánky. Výběr je jen na vás.

Pečujte o sebe

I to, že se váš vzhled zlepší, vám může spravit náladu. Zajděte si ke kadeřníkovi, který má dobrou pověst a pomůže vám s novým účesem. Nabarvěte odrosty, udělejte radikální změnu. I žádaný olej z opuncie vám může přispět k lepší náladě, protože jde o přírodní lifting, který dokáže pleť výrazně omladit. Vyhladí vrásky a pleti dodá ztracenou pružnost.

Netrapte se dál ve dny, kdy vám není „hej“. Pusťte si oblíbenou hudbu a zalezte do pohodlí postele s šálkem horkého čaje a knihou. Budete jistě spokojeni.
Líbil se vám tento článek?

Štítky:

Vložit komentář