Jarní očista – připravte se!

Publikováno v sekci ZdravíJaro už nedočkavě klepe na dveře a s ním také spojená jarní údržba těla. Stejně jako příroda nabírá nový dech a probouzí se po dlouhém spánku k životu, i vaše tělo si zaslouží očistu, která vás nastartuje a dopřeje vám užít si voňavé jaro s novou energií. S detoxikací organismu mohou pomoci bylinky, změna jídelníčku a také pohyb. Pusťte se do jarní očisty a setřepejte ze sebe zimu se vším všudy.

Bylinky, kam se podíváte

 řepa

K jarní detoxikaci můžete využít kupované bylinky, ale také ty, které si najdete na zahrádce. Bylinky se perfektně hodí do čajů a nálevů a je tedy pouze na vás, které z těchto malých zázračných rostlinek využijete. My vám můžeme doporučit například ostropestřec mariánský, který působí blahodárně na játra a pomáhá se snižováním cholesterolu. Využít rovněž můžete pampelišku, kopřivu, řebříček, jetel, popenec či šťovík. Tyto bylinky mají stejně jako ostropestřec velice příznivý vliv na činnost jater, metabolismus a funkci trávicího systému. Jídelníček by se měl mnohem více zaplnit ovocem a zeleninou, ze které můžeme přednostně doporučit červenou řepu, která pomáhá se snižováním cholesterolu a hlavně se snižováním hladiny cukru v krvi. Jarní jídelníček by měl být bohatý na vlákninu, ryby a libové maso. Při detoxikaci je důležité dodržovat pravidelný pitný režim, abyste tělu napomohli odplavit škodliviny a nečistoty. Vhodné jsou neslazené čaje, voda, zeleninové a ovocné šťávy.

Udělejte si čas pro sebe

 bylinky

Jarní očista by nebyla kompletní bez celkového odpočinku těla. Udělejte si čas pro sebe a zajděte si do sauny, dopřejte si bylinkovou koupel nebo se uvolněte při masážích, které vám poskytnou dokonalou relaxaci. Jaro je také obdobím, kdy je vhodné začít s otužováním, které posiluje imunitu a zvyšuje odolnost vůči nachlazení. A v neposlední řadě nezapomeňte na pohyb. Procházky při jarním sluníčku udělají zaručeně dobře úplně všem!

Autor úvodního obrázku:  Jeda Villa Bali

Autor obrázku v textu:  Klearchos Kapoutsis

Autor obrázku v textu:  suzettesuzette
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář