Co vám poví kruhy pod očima?

Publikováno v sekci Móda a krásaKruhy pod očima postihují ženy, ale i naše protějšky. Často se jedná o příznak, který naznačuje, že jste si moc spánku nedopřály. Kruhy pod očima se mohou objevit v podstatě hned, někdy se objeví až po dlouhodobějším nedostatku spánku. Tento druh kruhů se vám podaří v podstatě rychle vyléčit. Nejlepší cestou je dostatečně dlouhý a vydatný spánek, který by měl každý den trvat alespoň 7,5 hodin. Vyzkoušet můžete přikládání čajových pytlíků nebo si oči a oblast poklást plátky ze salátové okurky. Na trhu je také široké spektrum kosmetických výrobků, které vám s odstraněním kruhů pod očima pomůžou. Co když ale nic nezabírá? Není jejich příčina vážnější než únava?

Příznak nedostatku

 kruhy

Kruhy pod očima nemusí značit pouze nedostatek spánku, ale také nedostatek látek důležitých pro tělo, jako je vitamín A obsažený v mrkvi, špenátu, brokolici, kukuřici nebo zelí. Vitamín A můžete tělu dodat také prostřednictvím rozmanitých potravinových doplňků. Nevzhledné černé kruhy mohou být také upozorněním na nedostatek hemoglobinu v krvi, alergie nebo onemocnění jater či ledvin, což může potvrdit pouze lékařské vyšetření. K tvorbě kruhů pod očima nemalou měrou přispívá také časté namáhání očí sledováním televize či prací na počítači nebo notebooku. Při práci na počítači si dělejte každou hodinu přestávku, kdy necháte oči 5-10 minut odpočinout.

I jídlo může zapůsobit

 oči

Kruhy pod očima můžou být také důsledkem vysokého obsahu soli ve stravě. Asi nikdo by nečekal, že příliš solená jídla vám mohou způsobit tuto nepříjemnou „okrasu“ na obličeji. A proto hodně pijte, omezte fastfoody a snažte se jídla solit, co nejméně. Na kruhy pod očima mají rovněž vliv genetické dispozice. Pokud vás kruhy trápí již odmalička, pravděpodobně jste tento případ a bohužel s černými oblouky moc nenaděláte kromě dokonalého zamaskování make-upem.

Autor úvodního obrázku:  peo pea

Autor obrázku v textu:  tastymaza1

Autor obrázku v textu: juergenberlin
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář