Antiperspirant nebo deodorant?

Publikováno v sekci ZdravíAť už vás provází parné vedro nebo se věnujete sportování, zajisté chcete být sami se sebou spokojeni a toužíte být v suchu. Není totiž nic odpornějšího, než nevzhledné koláče, které bohužel ještě dnes, v moderní době plné speciálních přípravků, hyzdí podpaží a jiné partie nejen mužů, ale bohužel i žen!

Voňavý deodorant

Deodorant se hodí k navonění a zároveň do jisté míry chrání před nepříjemnými pachy. Deodoranty obsahují alkohol, díky němuž dochází ke snižování bakterií na pokožce. Deodoranty používají převážně ti z nás, kteří se příliš nepotí a je pro ně nosičem vůně, osvěžení a doplněk denní hygieně. Pozor, deodoranty nedokáží redukovat množství potu.

Stop pocení – síla antiperspirantu

Woman using deodorant

Antiperspirant pracuje na bázi zazátkování vývodů potních kanálků. K tomu využívá především soli hliníku nebo zirkonu. V těle najdeme až čtyři miliony potních žlázek, kterými může protéct až litr odpařené tekutiny za hodinu. Antiperspirant tak zajistí omezení výdeje potu a vy se můžete cítit pohodlně v suchu a nebát se nepříjemného pachu, který může vaše okolí znechutit. Antiperspiranty se prodávají v různých formách, koupit jej můžete jako sprej, kuličku, krém či tyčinku. Díky praktickému provedení s ním potřete i větší plochu – záda nebo hruď či plosky nohou.

Přírodou proti pocení

Pokud chcete účinně bojovat s potivostí, vyzkoušejte osvědčenou šalvěj lékařskou, která má stahující účinky. Stačí ji popíjet alespoň dvakrát denně a po týdnu uvidíte rozdíl. Ke zvýšenému pocení přispívá i alkohol, káva a samozřejmě nadváha. Teplotu v těle snížíte i dostatečným příjmem potravin s vysokým obsahem vody, jako jsou okurky, meloun a ananas. Enzymy v ananasu detoxikují, snižují krevní tlak a působí pozitivně na prokrvení orgánů.

pot1

Nadměrné pocení trápí velké množství žen i mužů a počet stále roste. Někteří z nich jsou doslova nešťastní z neustále oroseného čela, zpocených vlasů či mokrých nohou. Mnoho z nich trpí pocity trapnosti a společenského znemožnění. Přestaňte se schovávat doma a nosit v kapse kapesník, vydejte se pro odbornou radu k lékaři, který rozluští příčiny. Právě u vás se může jednat o dědičnou dispozici, onemocnění štítné žlázy nebo hormonální změny.

Autor úvodního obrázku: Rachel Hutton

Autor obrázku v textu: Zachary41

Autor obrázku v textu: 320828282
Líbil se vám tento článek?

Štítky: ,

Vložit komentář