Na citlivé téma…

Publikováno v sekci ZdravíZa mnoha gynekologickými obtížemi stojí přehnaná intimní hygiena. Pokud tedy razíte heslo „očista dočista“, uberte! Nic se nemá přehánět a s intimní hygienou to platí dvojnásob. K zcela běžným hygienickým návykům patří sprcha jednou či dvakrát denně. Přirozeně se pořádně mydlíme a všude pořádně myjeme, abychom pěkně voněly a měly ze sebe čistý pocit, dá-li se to tak nazvat. Gynekologické záněty, výtoky nebo svědění může být ale způsobeno nekvalitní kosmetikou, častým mytím i těsné oblečení.

Vsaďte na probiotika

 intim2

Bojíme se jich všechny – kvasinkové výtoky a jiná gynekologická strašidla. Mnohdy jsou způsobeny nevhodnými přípravky, například běžnými mýdly nebo sprchovými gely. Tyto přípravky vás sice krásně provoní, zároveň ale naruší pH v pochvě a vy se tak stáváte  náchylnějšími k nejrůznějším infekcím i pohlavně přenosným chorobám, jako je třeba herpes. Odborníci doporučují speciální gely pro intimní hygienu nebo čistou vodu. Pokud se chystáte do přírody, kde si můžete o horké sprše nechat jen zdát, přibalte na cestu intimní ubrousky. Na trhu jich existuje celá řada. Vsaďte na ty bez parfemace. Navoněné ubrousky mohou dráždit pokožku a vyvolávat svrbění nebo pocit pálení. Intimní ubrousky se vlezou i do každé kabelky a vy je tak můžete mít stále při sobě. Používejte je ale s mírou. I ty nejšetrnější vlhčené ubrousky obsahují chemické látky, které mohou intimní partie zbytečně dráždit. Gynekologové často varují i před těsnými džínami, ve kterých se intimní partie přehřívají a dávají tak příčinu k šíření bakterií. Noste bavlněné prádlo, které je prodyšné a vyvarujte se umělým materiálům. Kvasinkové infekce a nepříjemné výtoky mohou být způsobeny také nadměrným přísunem bílého cukru.

 intim3

Téměř každá druhá česká žena se setkala se zánětem či vaginální mykózou. Jako prevenci vyzkoušejte probiotické tampony, které obsahují speciální probiotika vytvářející kyselé pH v pochvě. K dostání je také ve formě krému, který se roztírá do míst kolem poševního vchodu. Probiotický krém vám přinese úlevu již první den a při pravidelném užívání se budete moci konečně rozloučit s nepříjemným svěděním, pálením, pocitem suchosti v pochvě a výtoky. Nezapomínejte, že méně znamená někdy více a pečujte o své intimní partie správně.

Autor obrázků: intimpflege
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář