Barevné kontaktní čočky

Publikováno v sekci Móda a krásaKontaktní čočky

Kontaktní čočka slouží jako zdravotní pomůcka, která se nasazuje přímo na oční rohovku a používá se ke korekci optických vad, ochraně očních onemocnění a je plnohodnotnou náhradou za brýle. To je známá věc. Ale jak je to s barevnými kontaktními čočkami?

Pokud se chcete stylově upravit na večírek nebo příjemně překvapit partnera v den výročí, pak můžete zvolit jiné módní doplňky než jenom kabelky, náušnice či lodičky. Abyste byla dokonale sladěná nejen dle vašich vlastních představ, ale i podle diktátu módy, můžete svou vizáž oživit i malými doplňky a detaily, jakými mohou být barevné kontaktní čočky.

Barevné čočky nejsou jenom kosmetickým doplňkem, ale mohou sloužit také oprava očních kazů na duhovce (pokud má žena nepravidelně zabarvenou či zjizvenou duhovku). Barevné kontaktní čočky mohou být jak dioptrické, tak i nedioptrické. Slouží také k tomu, aby unavené oči vypadaly svěží.
Mnohé z vás překvapí, v jaké variabilitě barev a rozměrů se dají koupit. Každá z nás už se setkala se situací, kdy barva oblečení a obuvi nekorespondovala s barvou našich očí a vlasů. Nenechme se tedy omezovat a podlehněme kouzlu barevných a crazy čoček. Jejich nošení je jak pohodlné, tak jednoduché.

Barevné čočky

Barevné čočky, autor obrázku: VSmithUK

Pokud se rozhodneme pro koupi těchto čoček, pak je velmi důležitý nejen výběr barvy, ale také trvanlivosti čoček. V současné době si můžeme vybrat mezi měsíčním, půlročním či až ročním intervalem trvanlivosti. V případě, že se ale jedná pouze o pokus, pak je vhodné si koupit jiný druh čoček, než když máme zájem o trvalejší proměnu vizáže. Vhodným doplňkem jsou pak lidské clip-in vlasy či clip-in ofiny.

K dispozici je velký výběr barevných kontaktních čoček a dá se říct, že téměř každý výrobce klasických kontaktních čoček produkuje i barevnou variantu. K hlavním výrobcům můžeme zařadit CIBA Vision, Johnson and Johnson, Cooper Vision či Max VUE, kteří dodávají cenově dostupnější výrobky (stojí asi 300 Kč a můžeme je nosit až tři měsíce). Naopak k nejdražším patří Johnson and Johnson (jejich produkty stojí až tisíc korun).

Každá žena může překvapit své okolí zajímavým výběrem svých doplňků. Nechme se tedy unést vírem naší představivosti a inspirujme i své okolí.

Autor úvodního obrázku: James Jordan
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář