Moderní šperky

Publikováno v sekci Móda a krásaZlaté šperky

Pokud chcete doplnit svou šperkovnici o žhavé módní novinky, pak si přečtěte, které šperky jsou tuto sezónu trendy.

Mezi módní náhrdelníky můžeme zařadit velké a robustní šperky s geometrickými tvary, ale i dlouhé perlové šperky s drobnými korálky. Osobitý vzhled dodají řetízky, na kterých se pohupuje přívěšek s nositelovým jménem. Nadčasové jsou i ručně vyráběné náhrdelníky s kameny ve vašem znamení. Ty pak nikdy neztratí svou hodnotu. Trendy však nejsou gotické či grunge náhrdelníky, které už prožily své dny slávy a byly nahrazeny jemnějšími variantami.

A co náušnice?

Vaši vizáž osvěží náušnice s drobnými kytičkami. Svou renesanci prožívají také velké kruhy, které můžeme nosit jak do práce, tak na společenské akce. Velmi oblíbené jsou decentní kousky, jakož i lehká peříčka v různých barevných provedeních. Sice v současné době nejsou tak nošeny jako před dvěma roky, ale je jisté, že jejich čas ještě přijde.

Dlouhé náušnice, které cinkají při každém vašem kroku, už se zřejmě do módy nevrátí, protože zkreslují dámský výstřih a ubírají na ženskosti.
Nadčasové náramky jsou ty, které jsou vyrobeny ze zlata a stříbra a dají se kombinovat k různým stylům oblečení. Taky klasické náramky z perel či černé náramky jsou stylové a neztrácejí svůj půvab. Naopak jsou nevhodné náramky končící ostny a trny.

Ideální prstýnky jsou ty, které se dají nosit jako přívěšky na řetízcích, klasické koktejlové prstýnky a prstýnky na více prstů.
Pokud nechcete utrácet značné sumy peněz za zlaté či stříbrné šperky, pak zajásáte, neboť do Česka přichází nový trend – a to jsou živé šperky. Ty už se staly oblíbenými jak v Moskvě nebo v Paříži. Pokud se chcete sladit se svým outfitem, pak jsou pro vás to pravé klenoty z živých květin.
Čelenka vyrobená z orchidejí vydrží až dva týdny, a to ji nemusíme chemicky ošetřovat. Z živého květu můžeme vytvořit také brož, řetízek či náramek.

Ke šperku se musíme chovat jemně a po jeho odložení je dobré jej položit do nádoby s vodou. Před dalším nošením květinu opatrně usušíme a můžeme se jí nechat opět ozdobit.

Autor obrázku: epSos.de
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , , ,

Komentářů (1)

  • Módní doplňky

    |

    Živé šperky se mi moc líbí, zejména ty do vlasů. Škoda, že u nás je ženách vidím jen v televizi. Sama bych se asi trochu styděla vyjít ven, že na mě budou všichni koukat jako na blázna. Snad se to příští léto zlepší 🙂

    Reply

Vložit komentář