Domácí balzámy

Publikováno v sekci Móda a krásaBalzámy na rty patří ke kosmetickým potřebám, které mají své pevné místo v kabelce i doma v koupelnové skříňce. Také muži používají balzámy, i když to často dělají tak, aby je nikdo neviděl. Balzámy jsou jednoduše užitečné ať ženám nebo mužům, protože ochraňuje rty před UV zářením a nepříznivými vlivy počasí. Aby vaše rty netrpěly, zaslouží si důslednou péči, která se projeví jejich zdravým vzhledem. I když jsou obchody plné rozmanitých balzámů na rty, možná byste si samy chtěly zkusit vyrobit vlastní balzám. Tak vzhůru do toho, není to tak těžké!

Včelí vosk nebo kakaové máslo jako základ

 balzám

Možná si myslíte, že výroba balzámu zahrnuje složité postupy a zabere spoustu času. Tak to je omyl! K výrobě vlastního domácího balzámu potřebuje čtvrt hrnku včelího vosku jako základ, půl hrnku mandlového nebo jojobového oleje a lžičku medu. Včelí vosk se nechá rozpustit nejlépe ve vodní lázni. Není potřeba dojít k varu, jakmile se vosk rozpustí, přidejte zbytek surovin, promíchejte a nalijte do předem připravených čistých skleniček či kosmetických kelímků. A máte hotovo!

Dejte prostor fantazii

 lip balzam

Jaké přísady si do balzámu přidáte, je čistě na vás. Výsledná vůně i příchuť bude výsledkem vaší kreativity. Mezi přísadami, které najdete v kuchyni, může být například skořice nebo chilli a z ostatních můžete přidat celou řadu vonných silic. Vyzkoušet tak můžete například výrobu balzámu, který se skládá z 5 ml vosku, 5 ml kakaového másla, 10 ml avokádového oleje, ½ lžičky medu a 2 kapek vanilkové silice nebo 20 ml vosku, 15 ml másla shea, 15 ml kakaového másla, 20 ml jojobového oleje, 15 ml mandlového oleje, 15 ml ricínového oleje a 2 kapek levandulové silice. Užijte si jednoduchou výrobu balzámu na rty, který vznikne pod vaší taktovkou a bude se chlubit nenapodobitelnou domácí kvalitou.

Autor úvodního obrázku:  Nadyana Magazine

Autor obrázku v textu:  Ornamelle

Autor obrázku v textu:  soapdeligirl
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář