Jarní únava – jak na ni?

Publikováno v sekci ZdravíJaro je jedno z nejkrásnějších ročních období, plné sluníčka, barev a vůní. Přesto se v tomto období můžete setkat nejen s příjemnostmi, ale také s pořádně otravující a omezující jarní únavou. Zatímco se příroda během března začíná probouzet k životu, vy máte pocit, jako byste se chystali ke spánku. Jarní únava a její intenzita je ovlivňována vaším stylem života během zimy. Přecpávání se, konzumace těžkých a tučných jídel, minimum sportovních aktivit a nadměrná konzumace alkoholu jsou hlavní faktory, které zapřičiňují, že se na jaře cítíte bez energie.

Jak se vyhnout jarní únavě?

 unava

Pokud se příští rok nechcete potýkat s neustálým zíváním a pocitem, že kromě spánku nezvládnete už nic jiného, měly byste se samozřejmě i přes zimu neustále udržovat fit. Přestože krátké dny, co se týče světla, nepřidávají dobrou náladu ani chuť něco pořádného dělat, nepolevujte a aktivně se věnujte cvičení a oblíbeným sportům. Necpěte se pouze snaženými a tučnými jídly, ale dopřejte si vydatnou dávku ovoce a zeleniny. Jarní únava se rovněž zvládá lépe, pokud váš imunitní systém funguje správně. Imunitu podpoříte pravidelným otužováním a saunováním. Vaše tělo potřebuje po dlouhé zimě vzpruhu, udělejte si čas a načerpejte energii, která vám dovolí si užít jaro naplno.

Doplňte vitamíny!

 vitaminy

Nedostatek sluníčka a menší konzumace čerstvého ovoce a zeleniny způsobuje menší přísun vitamínů a stopových prvků. Pomocí vitamínových doplňků, bylinkových čajů a rozmanitých džusů nebo smoothies můžete deficit rychle doplnit. Uvidíte, jak se vám téměř okamžitě nejen zvedne hladina energie, ale také nálada. V případě, že tělo nereaguje na žádné z uvedených možností a z jarní únavy se stal dlouhotrvající problém, je na čase navštívit lékaře. Dlouhotrvající únava může upozorňovat na různá onemocnění jako je deprese, choroba srdce nebo štítné žlázy a další.

Autor úvodního obrázku:  Lori Greig

Autor obrázku v textu:  ifraud

Autor obrázku v textu:  SweetOnVeg
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář