Nebojte se zout!

Publikováno v sekci ZdravíZnáte ty trapné chvíle, kdy se máte zout a víte, že se dostaví nepříjemný zápach? Tyto nekomfortní situace nás bohužel mohou provázet po celý rok. Návštěvy přátel, partnera, lékaře či obyčejné zkoušení nových bot se může stát především pro ženy peklem. Příčinu takového problému hledejte u svých bot. Zápach vzniká při pocení nohou a to vždy, když chodíte bez ponožek, které za normálních okolností pot pohlcují. Problém se zápachem ale můžete mít i v případě nošení silonek. Ty na rozdíl od ponožek pot nesají. Jak se tedy zápachu vyvarovat?

Prevence proti zápachu

 nohy

Představte si situaci, kdy jdete v krásných lodičkách a dokonalém outfitu na rande. Po povedené večeři se rozhodnete zajít ještě k příteli a při zutí se dostaví neskutečný zápach, který přehluší veškeré chutě na pár intimních chvil. Začněte se zápachem bojovat. Když máte zapuchlé boty, můžete je zkusit vyprat. Pokud boty nemůžete prát, pak byste mohly zkusit pár babských rad, které vás vyjdou na pár korun. Pro pohlcení zápachu můžete použít pár plátků citrónu, hrst libečku nebo vysypat boty jedlou solí. Máte doma kočku? Na pohlcení zápachu můžete použít i kočičí stelivo, které si umí poradit i se zápachem kočičích výměšků. Na trhu je celá řada produktů určených na pohlcování zápachu z bot. Řada z nich ale zápach pouze na nějakou dobu překryje.

 botičky

Aby vás zápach z bot ani nezačal trápit, věnujte se dostatečné prevenci. Obuv by měla být prodyšná a suchá. Ať už vás zastihne déšť nebo se vám nohy zpotí, vždy nechte boty pořádně vyschnout. A kdo by si lámal hlavu při kupování ponožek? Pokud nechcete své okolí obtěžovat zápachem z bot, měly byste i vy. Materiál, který nesaje pot vám v boji se zápachem nepomůže. Vsaďte na přírodní materiály jako je bavlna a naopak se vyvarujte nošení ponožek z umělých materiálů. Neprožívejte muka pokaždé, když zjistíte, že se musíte zout. Při dodržování jednoduchých zásad a používání kvalitních přípravků vám boty už víckrát nezatuchnou.

Autor úvodního obrázku:  just.K

Autor obrázku v textu:  Ms Footlover

Autor obrázku v textu:  Foot Solutions Pictures
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář