Opary nikdy nespí

Publikováno v sekci ZdravíUž je to zase tady! Známé svědění a štípání, které dává jasně najevo, že během malé chvilky bude vaše rty „zdobit“ opar. Opary jsou nevyzpytatelné a postupem času se mohou objevit také kromě rtů, i na bradě, pod nosem nebo dokonce i v nose. Infekční onemocnění kůže, které se projevuje nevzhlednými a bolestivými puchýřky, trápí docela slušnou část populace. Někteří lidé mají štěstí a problémy s opary nikdy nepoznají, což jim může mnoho lidí jen závidět. Patříte mezi ty méně šťastné a potýkáte se během roku s otravnými opary? Existuje vůbec způsob, jak se jim bránit?

Zlepšete svou imunitu

opar1

Opary se objevují nejčastěji ve spojitosti s oslabením imunitního systému. Někdy jsou důvodem teplotní výkyvy, únava, horečka, menstruace či nepatrné ofouknutí a někdy tvorbu oparu nastartuje stres. I když se říká, že ten, kdo již jednou opar měl, nikdy se ho už nezbaví, přesto existuje i prevence. Účinná látka, která tvorbu oparů může velice markantně omezit, je aminokyselina lyzin. Tu si můžete zakoupit jako potravinový doplněk, ale najdete i v mléčných výrobcích či masu. Preventivně působí rovněž cibule, ryby, sójové boby, česnek či hlíva ústřičná a tak i vás jídelníček by měl být o tyto složky bohatší. Velmi nápomocný v boji proti oparům může být také vitamín E, homeopatika nebo koloidní stříbro.

 opar2

Pokud se opar již objevil, neváhejte a utíkejte do lékárny pro účinná antivirotika. Někdo nedá dopustit na Zovirax, Herpesin či Vectavir, někdo si raději dopřeje úlevu v podobě tea tree olejíčku, propolisové tinktury, nálevu ze zeleného čaje či řepíku lékařského. Možná jste již vyzkoušeli některé z těchto tipů a nebyly úspěšné, přesto to nevzdávejte. Každému může pomoci něco jiného. Podělte se s námi o vaše osobní zkušenosti a rady, které by mohly s opary pomoci i dalším lidem. Nenechte si kazit náladu nevzhlednými opary a užívejte si každý den plní energie a úsměvů díky správné prevenci.

Autor úvodního obrázku:  Renee Bertrand

Autor obrázku v textu:  sapienssolutions

Autor obrázku v textu:  drpretty
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář