S.O.S. – mám problém!

Publikováno v sekci ZdravíSvátky se blíží ke konci a náš žaludek dostává co proto. Nejen že většina z nás začíná řešit kila navíc, ale objevují se také různé zdravotní problémy a komplikace. Sami odborníci a doktoři se diví, jak je možné, že celý rok jsme schopni se stravovat určitým způsobem a Vánoce pro nás znamenají cpaní jídla, přežírání a jezení všeho nezdravého. Pokud byly i vaše svátky v duchu smažených jídel v kombinaci se sladkým cukrovím a alkoholem, není divu, že vaše tělo nestihlo zpracovat tak velké množství potravy a může vysílat varovné signály.

Zácpa a průjem

průjem

Zatímco zácpa se označuje za poruchu zažívání a projevuje se obtížným a málo častým vylučováním stolice, průjem se projevuje příliš častým vyprazdňováním v podobě řídké stolice. V době svátků trápí mnoho lidí obě zmiňované poruchy a jsou výsledkem četných změn v jídelníčku během svátků. U zácpy pijte hodně tekutin. Začněte věnovat pozornost svému tělu a sportujte, pohyb totiž podpoří činnost střev. Nemusíte hned uběhnout maraton, stačí procházka s pejskem nebo navštivte bazén. S průjmem si poradí dočasná hladovka, aby měl organismus dostatek času se vyčistit a opět hodně pijte, především silný neslazený černý čaj.

Pálení žáhy

pálení žáhy

Pálení žáhy způsobuje navracení žaludečních kyselin zpět do jícnu, většinou je problém u nedovírání svěrače mezi jícnem a žaludkem. Pálením žáhy trpí během života až polovina populace. U zdravých lidí je pálení žáhy způsobeno nepravidelným nebo nárazovým stravováním, v době vánoc nadměrnou konzumací cukroví a s vysokým obsahem cukru. S pálením žáhy vám pomůže jakákoliv aktivita ve vzpřímeném postoji. Někdo vsází na sklenici mléka, jiní zase na preparáty z lékárny. Vyzkoušejte třeba pastilky Rennie, které zaberou okamžitě.

Ať už se u vás projeví nečekané bolesti břicha, věřte, že nejlepším lékem na všechny problémy způsobené přejídáním je pravidelný pohyb v podobě alespoň malých procházek a občas svému žaludku ulevte krátkým hladověním. Největší hrozbu pro vaše tělo znamená kombinace alkoholu s tuky. Pokud vám bolesti a příznaky přetrvávají, neváhejte se obrátit na svého lékaře.

Autor úvodního obrázku:  Akajos

Autor obrázku v textu:  Dietilicious

Autor obrázku v textu:  ThroughTamsEyes
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , ,

Vložit komentář