Hurá, dovolená je tady!

Publikováno v sekci ZdravíUž se nemůžete dočkat, až vyrazíte s rodinou na dovolenou, odpočinete si od práce, starostí v domácnosti a užijete si hřejivých paprsků sluníčka a zaslouženého odpočinku. Na co ale nesmíte zapomenout, než se na cestu vydáte? Často totiž zapomínáme, že nejdůležitější je šťastný návrat domů.

Před cestou

 cestování

Pozorní buďte u samotného výběru destinace. Místo trávení dovolené byste měli přizpůsobit všem účastníkům zájezdu. Pro a proti zvažte především tehdy, máte-li v plánu cestovat s Kleinem či seniorem s vysokým krevním tlakem. Stejně tak volte destinace, kde si najdou svůj klid rodiče a zároveň se jejich děti dosyta vydovádí. Po výběru destinace se zaměřte na dopravní prostředek, který vás na dovolenou odveze a přiveze. V Evropě patří k nejpohodlnějšímu a bezpečnému cestování vlak. Na delší vzdálenosti volte spíše letadlo a pokud zastáváte názor, že správná česká dovolená nutně znamená Chorvatsko autem, pak si předem naplánujte dodatečné přestávky, na kterých si odpočinete a načerpáte sílu. Nezapomínejte totiž, že není důležité k moři přijet co nejdřív, ale dojet k němu a zase se bezpečně vrátit. Na dovolenou se nevydávejte bez zdravotního pojištění a nezáleží, zda budete trávit čtrnáct dní u vody na lehátku nebo se šplhat po rakouských horách. Bez zdravotního pojištění zbytečně riskujete, péče kdekoliv v cizině je navíc nesmírně drahá a bohužel člověk nikdy neví, co se mu kde přihodí, byť to nemusí být jeho vina. Navštivte pojišťovny a prohlédněte si ceník, kde najdete přehledně rozepsáno, kolik stojí jaké pojištění a jak se konkrétně dělí. Pár stovek vám mnohdy může doslova zachránit život!

 upal

K povinné výbavě na cesty patří také léky proti bolesti a teplotě, náplasti, obinadlo, nůžky a teploměr. Pokud neberete vlastní předepsané léky, pak si přibalte ještě léky na usnutí, mastičky na spálenou kůži, antialergické přípravky a léky proti průjmu. Před výletem do exotické destinace se informujte o povinném a doporučeném očkování.

Autor úvodního obrázku:   55randomclicks

Autor obrázku v textu: allrisk

Autor obrázku v textu: toplekar
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář