Dámy, braňte se!

Publikováno v sekci Zdraví



Ženy jsou vnímány jako křehká stvoření, která je potřeba ochraňovat. Bohužel má to i druhou stranu mince, kdy si silnější jedinci (ve většině případů muži) myslí, že mohou ženy snadno okrást nebo jim opravdu hnusně ublížit. Vy to ale tak nemusíte nechat! V celé České republice můžete navštívit kurzy sebeobrany, které vám nejen zvýší sebevědomí, ale také vám mohou účinně pomoct, v případě, kdybyste se dostaly do velmi svízelné situace.

Nebuďte obětí

 bezpečnost

V kurzech sebeobrany se setkáte s teoretickou a hlavně praktickou částí. Teoretická část je důležitá v tom, že se dozvíte, jak můžete rozeznat nebezpečí a rovněž se seznámíte se základy první pomoci. Co je ale nejdůležitější v tomto teoretickém bloku? Nastartování vaší psychiky a zvýšení sebevědomí. I když jste opravdu křehké stvoření, věřte tomu, že se můžete ubránit silnějšímu. Praktická část je samozřejmě věnována již jednotlivým sebeobranným technikám. Nejde pouze o nácvik chvatů v řadě, ale také simulace situací, kdy se můžete ocitnout v bezprostřední blízkosti útočníka. Naučíte se, jak se bránit v postoji, ve znevýhodněných polohách a také proti útočníkům. Hodiny jsou rovněž zaměřeny na použití obranných pomůcek. Možná tomu ještě stále nevěříte, ale techniky sebeobrany, které se můžete v kurzech naučit, jsou opravdu velice praktické a účinné!

Zvládnete to!

 kravmaga

Pokud byste chtěly vědět detailněji, jakým situacím se naučíte bránit, jde zejména o úchopy za ruce, krk či oděv, povalení na zem, škrcení nebo obrana proti úderům a kopům. Ročně je napadeno několik tisíc žen a nespočet žen se setkává s obtěžováním. Nenechte si to líbit! S dobrou fyzickou a psychologickou průpravou to prostě zvládnete. Pokud chcete být opravdu dobře připravené, pak vás určitě zaujme také možnost navštěvovat bojové umění Krav Maga pro ženy, jejíž myšlenkou je za každou cenu se ubránit bez ohledu na vaši fyzickou připravenost a podmínky, ve kterých se právě ocitáte.

Autor úvodního obrázku:  gibbjja

Autor obrázku v textu:  campdarby

Autor obrázku v textu:  JephaMooi

 




Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář