Dočtěte se, jak být v zaměstnání úspěšná

Publikováno v sekci Sex a vztahyŽeny se musí v zaměstnání postavit mužům, a pokud chtějí být úspěšné a vážené, musí ujít dlouhou cestu. Ještě stále můžeme říci, že ženy jsou v některých ohledech znevýhodněny. Často se stává, že vysněnou pozici dostane přednostně muž. Důvody jsou většinou takové, že žena se nevěnuje plnohodnotně své vysoké pozici, protože se zaobírá ještě péčí o rodinu a také že ji chybí některé úderné vlastnosti mužů. Na druhou stranu dokážou být velice šarmantní, organizačně dokonalé a velice vychytralé. Zkuste si koupit knihy a věnovat trochu času četbě. Mohly by vám poradit, jak být v práci úspěšnou a respektovanou osobou. Vycházejí z dlouhodobých zkušeností autorů a přinášejí velice přínosné čtení.

Přečtěte si zkušenosti jiných

 žena1

První knihou, která by vám mohla přinést zajímavé a nečekané řešení události, je Arogance jako klíč k úspěchu od Petera Modlera. Ten ve své knize radí ženám, jak pracovat s arogancí a úspěšně bojovat se svými především mužskými kolegy. Nebere aroganci jako něco špatného či negativního, naopak se snaží využít její druhé strany, která by mohla přinést pozitivní výsledky. Neberte aroganci jako špatný způsob komunikace, ale naučte se ji využívat ve svůj prospěch. Další knihou, která může změnit vnímání vaší profese a postavení, je Jak se stát úspěšnou ženou od Marie Němcové. I ona se zabývá tím, jak nejlépe uspět v mužském kolektivu a vyrovnávat s se vypjatými a konfliktními situacemi, ze kterých vyjdete se vztyčenou hlavou jako vítěz.

 dress code

V knize Jak vybudovat kariéru od Reginy Michalik a Ulrike Ley se dočtete o pracovních modelech, problémech, konfliktech a konkurenci a jejich řešení. Knihy by vám mohly přinést nový nadhled možnosti ve vaší profesní praxi. Všechny jmenované knihy jsou určeny přímo ženám. Každá žena pozná v zaměstnání určitá úskalí, vy si ale s nimi můžete lehce poradit. Nebojte se stát se úspěšnou ženou.

Autor úvodního obrázku:  zaphad1

Autor obrázku v textu:  ibm4381

Autor obrázku v textu:  Daniels at University of Denver
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář