Věkový rozdíl mezi partnery se (ne)musí projevit!

Publikováno v sekci Sex a vztahyPotkat na ulici či v restauraci staršího muže, který objímá ženu vedle sebe ve věku své vnučky nebo dcery, není dnes žádnou výjimkou. Opačná „verze“ sice není tak častá, ale vůbec dnes už není tabu vidět starší elegantní ženu vedoucí se za ruku s mladším mužem. Patříte také mezi páry, které od sebe mají i několik desítek let věkový rozdíl? S čím je potřeba počítat a jak spočítat ideální věkový rozdíl mezi partnery?

Jaká je šance, že to vydrží?

 věk2

I vztah mezi partnery s věkovým rozdílem deset či patnáct let nemusí ihned po opadnutí prvotní zamilovanosti skončit. Pokud hovoříme o vztahu, kde se věkový rozdíl pohybuje okolo dvaceti, třiceti a více let, šance na přežití výrazně klesá, ale opět záleží pouze na partnerech, jak se vypořádají s nástrahami a věkovými rozdíly, které po čase přinesou do vztahu výrazné překážky. Jednou z hlavních překážek a bohužel i kamenem úrazu je rodičovství. Mladé partnerky či partneři většinou touží po vlastních dětech, zatímco starší protějšek má s dětmi a výchovou již zkušenosti, vlastní děti odrostlé a užívá si vytoužený klid. Další nástraha ve vztahu může být období života a životní energie. Oba partneři totiž procházejí jiným obdobím a oplývají rozdílným pohledem na svět či energii. I z dětství a dospívání mají věkově rozdílní partneři odlišné zážitky či názory a potřeby. S tím souvisí i volnočasové aktivity a zájmy. Zatímco mladší partneři chtějí objevovat svět, zkoušet vše možné, co jim dovolí finance, zdravotní stav a možnosti, starší partneři si užívají klidu a peněz.

 věk3

Velkou nástrahu můžete očekávat také od svého okolí. Ne všichni překousnou váš výběr staršího či mnohem mladšího partnera. Od mnohých se dočkáte odsouzení anebo v horším případě o své známé přijdete. Počítejte také s tím, že v případě staršího partnera brzy opadne sexuální apetit a zhorší se zdravotní stav. Vztah se starším či výrazně mladším partnerem je především o vzájemné komunikaci a kompromisech. Věkově rozdílný vztah nemusí vždy skončit fiaskem. Mnoho párů dokáže překonat nástrahy, připravit se na všechny etapy vztahu a užívat si společné úcty, štěstí a fungující dlouhá léta se vzájemným respektem.

Autor úvodního obrázku:  AgeSingle,com

Autor obrázku v textu:  rastarr

Autor obrázku v textu:  Charlotte Catherine
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář