Domácí lékárna aneb jak se rychle zbavit podzimních neduhů

Publikováno v sekci ZdravíNachlazení, kašel, rýma, ucpané dutiny a opary. Bohužel i tyto nepříjemnosti patří k podzimu a zimě. Špatná nálada ze stavu, který vás omezuje v práci nebo znemožní dětem jít do školy, vás ale nemusí trápit dlouho. Jak tedy rychle z pohodlí domova zakročit a pomoci sobě nebo dětem a zabránit nemoci, aby se rozrostla do větších rozměrů? Pomoci můžou i chytré domácí recepty. Vyzkoušejte je a podělte se s námi o vlastní zkušenosti s domácími medicínami!

Zdraví bez kompromisů

 rýma

Říká se, že neléčená rýma trvá sedm dní a léčená týden. Zkuste ji zkrátit nebo zmírnit její příznaky. Na rýmu zabírá tymiánový sirup připravený z vody, cukru a tymiánu, který je potřeba vyluhovat ve svařené vodě s cukrem. Vhodná je rovněž inhalace par, jejíž postup je velice jednoduchý. Stačí naklonit hlavu nad mísu s horkou vodou, která může obsahovat bylinky jako levandule či heřmánek, přikrýt hlavu osuškou a nasávat aromatické páry, které uvolní ucpaný nos. Úžasným a téměř zázračným lékem je nastrouhaný křen promíchaný s medem, který dokonale uvolní ucpané dutiny a navíc posílí celkovou imunitu organismu. Rýma je často spojena s kašlem, na který může zabrat například „sirup“ z česneku, vody a cukru. Uvařená směs z 250 ml vody, 8 lžic cukru a 6 stroužků česneku se nechá odležet, následně se scedí a může se podávat. Do boje s kašlem můžete vyrazit rovněž s bylinkovými čaji nebo mrkvovým sirupem s medem. Pokud trpíte kašlem, je dobré se vyhýbat konzumaci mléčných výrobků, které podporují tvorbu hlenu.

 nachlazení

Opary představují problém, který většinou přijde v nevhodnou chvíli, a proto je často nemožné jeho tvorbu zastavit. Pokud ale přece jen chcete při prvním zasvědění či pálení zkusit tvorbě oparu zabránit, potřete postižené místo esenciálním olejem z meduňky lékařské a přiložte kostku ledu. Zdraví a pohoda vás a vaší rodiny nemusí být narušena ani nadcházejícím chladným obdobím. Užijte si podzim a zimu plní energie.

Autor obrázků: Erklaetung
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář