Svěží dech – několik rad pro voňavá ústa

Publikováno v sekci ZdravíMůžete vypadat dokonale – mít na sobě značkové oblečení, být upravená, na hlavě mít nejnovější trendy účes, ale jakmile se z vašich úst dočká okolí pouze zápachu, zkazíte celkový dojem. Mnohdy se nemusí jednat pouze o kosmetický problém, ale signál závažného onemocnění. Nezapomínejte, že ne každý problém se dá zamaskovat žvýkačkou. Připravili jsme pro vás pár rad, se kterými se nebudete muset obávat nepříjemného a otravného zápachu z úst. Začněte návštěvou svého zubního lékaře.

Kontrola chrupu

 zubař

Váš zubař vám zkontroluje všechny kazy, stav dásní, můstků a korunek. Prohlédne případně i zubní protézu, odstraní zubní kámen a vyčistí těžko dostupná místa především u zadních zubů, kam se mnohdy s kartáčkem nedostanete. Pokud tedy nepůjde o potíže se zuby, objednejte se na ORL oddělení, kde se dá lehce zjistit, zda zápach z úst způsobují nemocné mandle zjizvené po předchozím onemocnění, například časté záněty. Rovněž se nestyďte oslovit lékaře a nechat si prohlédnout zažívací trakt, konkrétně jícen a žaludek. Pozornost věnujte i denní hygieně, která by rozhodně neměla znamenat jen čištění zubním kartáčkem. Naučte se každý den čistit jazyk, buď zubním kartáčkem, nebo speciální špachtlí. Za nepříjemný zápach mohou bakterie, kterých se jednoduše zbavíte pravidelným pitným režimem. Před schůzkou, kde se chcete pyšnit voňavým dechem, si odpusťte ostrá jídla, ryby, česnek a cibuli, které jsou známé svým dlouhým a těžkým zápachem.

 čištění zubů

Voňavý dech zajistí žvýkání hřebíčku. Sušený nechutná špatně a pohlcuje nežádoucí odér stejně dobře (ne-li lépe) jako žvýkačka. Zdravý dech podpoří i zinek. Dokáže likvidovat síru. V lékárnách seženete zinkové pastilky, které vám s voňavým dechem zaručeně pomohou. A nezapomínejte ani na správné čištění zubů. Zubní kartáček si měňte co dva až tři měsíce, používejte ústní vodu a nezapomeňte se líbat se svým miláčkem. Výměna slin podporuje imunitu a odplavuje bakterie.

Autor úvodního obrázku:  LyndaSanchez

Autor obrázku v textu: dental.eagan.mn

Autor obrázku v textu:  Phil and Pam
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář