Jak mít husté a upravené obočí

Publikováno v sekci Móda a krásaLetos i příští rok se můžete vsadit, že husté obočí bude nejen in, ale zároveň se zkrášlovací salony budou předhánět, kdo vymyslí lepší vychytávku pro domácí péči. Neváhejte a investujte do pomůcek, díky nimž budete mít krásný a svůdný pohled i vy. Ač se to nezdá, obočí dokáže podtrhnout tvar vašeho obličeje a zvýraznit oči.

Bez pravidelných úprav to nejde

Zapomeňte na nevzhledně vytrhané obočí do tenké linie nebo zarostlý prales. Obecně platí, že čím méně vytrhaných chloupků, tím lépe. To ale neznamená, že necháte prorůst svůj přirozený tvar. Vždy odstraňujte chloupky, které přesahují požadovaný tvar a zasahují do víčka. Mezery v obočí můžete vyplnit líčením. Světlé obočí zhoustne díky tužce, která opticky vytvoří dojem tmavšího obočí.

obočí2

Základní péče se skládá z několika nezbytných kroků. Nejprve pročešte obočí kartáčkem nebo čistým štětečkem po směru růstu. Díky tomuto jednoduchému triku zjistíte, kde jsou mezery a kde je potřeba chloupky upravit. Obočí můžete zvýraznit i matnými stíny nejlépe v odstínu vašich vlasů, aby byl efekt co nejpřirozenější. A jak je to s tvarem obočí? Tvar si udržujte stále stejný. Nejvyšší místo oblouku by mělo být v jedné třetině oka (bráno od vnějšího koutku oka). Pozor si dejte ale na samotné zakončení obočí, aby nemířilo příliš dolů a nevytvářelo tak zbytečně smutný pohled.

Váš pohled jednoduše projasní i rozjasňovač, který stačí aplikovat pod obočí. Jemně ho vklepejte prstem. Pokud vás trápí nevzhledné obočí, které se vám doposud nezahojilo z pubertálních prohřešků, a neustále si ho snažíte upravovat, vyzkoušejte si jej opravdu tři měsíce netrhat pinzetou. Také si kupte tabletky na podporu růstu vlasů a sérum pro růst obočí. Brzy se vaše obočí vzpamatuje a budete si ho moci nechat upravit profesionálem v oboru, který váš obličej promění k nepoznání.

obočí3

Jestliže dáváte přednost návštěvě kosmetického salonu, nedivte se, že hned při první návštěvě nebudete spokojeni. Zvláště pak, pokud je vaše obočí několikrát předělávané, požadujete jiný tvar a používáte více technik pro úpravy. Zeptejte se také na alternativy úprav obočí, třeba se právě vám osvědčí odstraňování chloupků voskem nebo zůstanete u staré dobré pinzety.

Autor úvodního obrázku:  healthnewsjournal

Autor obrázků v textu:  Renee Bertrand

 
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář