Dokonalý make-up: svěží tvářenky

Publikováno v sekci Móda a krásaV předchozích dílech jste si mohli přečíst, jak pečovat o rty a vytvořit tak šťavnatá ústa k zulíbání, nebo make-up, se kterým bude vaše pleť naprosto dokonalá a bezchybná. V dalším díle, věnovanému tvářenkám, se dozvíte, jak rozjasnit obličej, pokud je právě váš kulatý, srdcovitý či v hranatém tvaru. Tvářenky vybírejte podle barvy i textury tak, aby vždy působily přirozeně, smyslně, koketně a zároveň něžně a zářivě. Růž je důležitou kosmetickou zbraní všech žen. Vyberte si správně!

Pudrová a sametová růž

 tváře

Tvářenky neboli růž na líce, oživí barvu pleti a rozjasní obličej. Vaše tvářičky tak získají mladistvý švih. Nejprve naneste podkladovou vrstvu nebo přímo make-up a poté teprve pudr pro vaše líce. Z kosmetických doplňků by vám doma neměl chybět speciální štětec na tvářenku, který má delší rukojeť a kvalitní štětiny, díky nimž se růž pohodlně a rovnoměrně rozetře. Každý typ pleti si žádá rovněž vyhovující texturu. Pro mastnější pleť je vhodné používat pudrové provedení, tekuté tvářenky zase vyhovují především smíšené pleti a krémové složení ocení majitelky suché či zralé pokožky. A jak rozjasnit obličej? Pokud máte hranatý tvar obličeje, potřebujete alespoň trochu tvář zjemnit. Oproti tomu si kulatý obličej žádá alespoň optické protažení a zúžení obličeje. Jak toho dosáhnete? Stačí tvářenku nanést na lícní kost pod vnější koutky očí coby podlouhlé větší oválky, které směřují ke koutkům úst. Naopak, máte-li oválný tvar obličeje, můžete si gratulovat – máte předpoklady pro přirozené líčení. Dramatického výsledku docílíte tak, že pod oči nanesete tvářenku ve tvaru kroužků a jemně je rozetřete.

 malování

Pro majitelky srdcovitého tvaru obličeje je žádoucí, aby myslely na zúžení horní partie tváře. Proto nanášejte tvářenku podél nosu a poté ji rozetřete do stran až do ztracena. Užijte si krásný bezchybný make-up, který spolu s tvářenkou vytvoří přirozený vzhled v něžném a smyslném pojetí. Buďte svá, buďte krásná!

Autor úvodního obrázku:  Mandy Cabellon / MANDALING

Autor obrázku v textu: zenavaute

Autor obrázku v textu: barikas
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář