Jak se zbavit podbradku?

Publikováno v sekci ZdravíTrápí muže i ženy a zdaleka nemusí být spojena s obezitou či nadváhou. Dvojitou bradu ovlivňují genetické dispozice, tvar brady, sklon k obezitě i tvar obličeje. Pokud se tedy vyskytuje ve vaší rodové linii, budete se s ní potýkat také. Co udělat proto, aby byl podbradek pryč? Neuvěříte, co všechno „druhou bradu“ ovlivňuje – cvičení, pitný režim i žvýkání!

Plastika a liposukce

 brada1

Za dvojitou bradou může stát i povislá stárnoucí kůže, špatné držení těla a špatná čelist. Lehce ji předejdete správným pitným režimem, který dodržujte především dopoledne. Denně vypijte alespoň dva litry vody. K večeru, kdy se zpomaluje činnost ledvin, se v těle dělají z vody zásoby a to má za následek otoky a vytahování kůže. Pomocí žvýkačky zase lehce procvičíte mimické svaly a svaly na krku i pod bradou. Díky tomu předejdete dvojité bradě a navíc si osvěžíte dech. Pomoci si můžete i správnými krémy a obklady. Začněte s gelem na prokrvení, poté mírně zakloňte hlavu a obrácenou dlaní tlačte na podbradek. Dvakrát denně si namočte kapesník do slané vody a přikládejte pod bradu. Nechte působit alespoň pět minut. Při ošetřování pleti a nanášení krému postupujte křižmo zdola nahoru. Řešením může být i plastika či liposukce. Plastická operace je ideální volbou v případě, že vám pod bradou visí kůže bez tuku. Při operaci dojde k odstranění nadbytečné kůže v obličeji a díky tomu se pokožka v okolí krku napne. Liposukce je šetrná metoda, která rychle vyřeší problém s dvojitou bradou. Liposukce odstraní přebytečný tuk.

 brada2

V pohodlí domova můžete cvičit jednoduché cviky, které vám posílí svaly na krku i bradě. Vyzkoušejte třeba několikrát za sebou vysouvat dopředu dolní čelist a povolovat. Pokud si přidržíte pod bradou ruku, ucítíte, jak svaly pracují. Každý den několikrát za sebou co nejvýrazněji a hlasitěji písmeno O a X. S posilováním vám pomůže i jazyk. Ten tlačte na spodní patro po dobu deseti vteřin a snažte se zvyšovat napětí svalu brady. Opakujte desetkrát a průběžně povolujte.

Autor úvodního obrázku:  iwolkow.de

Autor obrázku v textu:  iwolkow.de

Autor obrázku v textu: parlamentnilisty
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář