Když máte problém…

Publikováno v sekci ZdravíTaké patříte k velkému procentu lidí, které trápí zánět močových cest? Nepříjemné pálení či řezání při močení, zakalená moč nebo bolest v podbřišku se může promítnout do nevolnosti a častého nutkání na močení. Nemusíte si hned u doktora napsat antibiotika, které váš problém vyřeší.  Zkuste letos prevenci řešit přírodní cestou, která vám zaručeně pomůže.

6 pomocníků skoro zadarmo

brusinky

Znáte to z reklam a možná vás jako první pomocník napadnou brusinky. Ano, tyto maličké zázračné plody v sobě mají obrovské množství antioxidantů, které zabraňují infekci. Brusinky seženete ve formě džusů, kde sledujte podíl ovocných složek anebo jezte pravidelně hrst této sušené pochoutky. Ideální je jíst ovoce v syrovém stavu, ale pro svou kyselkavou chuť je téměř vždy upravováno. Můžete si z nich ale udělat třeba koláč, muffiny nebo je přidat do müsli. Stejně tak vám pomohou doplňky stravy s obsahem brusinek, které seženete v lékárnách. Stejné množství antioxidantů mají třeba borůvky, které je také zdravé občas do jídelníčku zařadit. V zimních měsících, kdy se záněty močových cest objevují nejvíce, si dopřejte sladký a zdravý tropický mls – ananas. Toto ovoce totiž obsahuje látku zvanou bromelin, která pomáhá zmírňovat projevy zánětlivých onemocnění. Ovoce si dopřejte čerstvé nakrájené na plátky či kolečka, zkuste si udělat domácí 100 % šťávu nebo sáhněte po sušené variantě.

zázvor

Pokud pocítíte první příznaky zánětu močových cest, udělejte si zázvorový obklad. Jak na to? Stačí uvařit tři litry vody, do ní vložit sáček či sítko se strouhaným zázvorem a louhovat alespoň deset minut. Pak do vody namočte froté ručník a přikládejte na břicho. Efekt zvýšíte větší intenzitou tepla, například si ručník omotejte potravinářskou fólií. Voda se zázvorem je také ideální a chutnou variantou pro čaj a jeho popíjením určitě nic nezkazíte. Samozřejmě nezapomeňte na pravidelný pitný režim. Pokud tělo dostatečně zavodníte, podpoříte čištění moči a tím se vám pravděpodobně infekce vyhne. Do svého pitného režimu zařaďte čistou vodu bez bublinek, ředěné ovocné džusy, zeleninové šťávy a bylinné čaje.

zelenina

 

Proti zánětu lze účinně bojovat také pojídáním potravin, které výrazně posilují naši imunitu. Dejte si česnek, cibuli, pohanku, brokolici, ječné kroupy, fazole, zelí, květák, křen, mrkev i celer. Naopak na chvíli zapomeňte na sladkosti, které podporují množení bakterií a citrusy, jenž dráždí močový měchýř. Stejné je to i se spodním prádlem. Vsaďte na vzdušné bavlněné spodní prádlo a naopak se vyvarujte nošení kalhotkám s příliš těsným střihem. Může totiž dojít k zapaření intimních míst a tím pádem i k infekci.

Autor úvodního obrázku:  TIFFANY DAWN NICHOLSON

Autor obrázku v textu:  sw633442

Autor obrázku v textu:  Just Peachy!

Autor obrázku v textu:  rick ligthelm
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář