Březen – měsíc chřipky

Publikováno v sekci ZdravíBřezen je často spojován s výkyvy počasí a tím pádem i oslabením imunity. Chřipkové viry v tomto období doslova plesají radostí, protože jsme po zimě oslabeni a tak nezbývá, než se vydat k doktorovi pro antibiotika. Je to ale řešení? Jak naložit s chřipkou a vyhnout se ji?

Stará antibiotika vyhoďte

citrony

Pokud jste doma našli nedobrané plato antibiotik, v žádném případě je neužívejte. Chřipka je nemoc virového původu, zatímco antibiotika řeší problém s bakteriemi, a proto nečekejte, že vám zaberou. Navíc užívání nepředepsaných léků může být zdraví škodlivé! Návštěva u doktora vás nemine. Díky předepsaným lékům se dostanete z postele dřív. I tak ale můžete jejich účinky podpořit vitaminy, bylinkami a homeopatiky. Často slýcháme, že během nachlazení, ze kterého se téměř vždy vyklube chřipka, stačí zvýšit přísun vitaminu C. To je ovšem velký omyl, protože vitamin C sice pozitivně působí na zdraví a nepostradatelný pro správnou funkci životně důležitých orgánů a celkovou vitalitu organismu, ale zároveň si také nepomůže s horečkami. Vyzkoušet ale můžete antipyretika obsahující látky proti horečnatosti. Antipyretika se prodávají v lékárnách, ale jako přírodní zdroj je najdete například ve vrbové kůře, tužebníku jilmovém nebo topolu. Během chřipky se nezapomeňte hodně potit – s tím zase pomůže černucha, která má navíc analgetické účinky.

teplota

Snad nejčastějším omylem, který máme spojený s otravnou chřipkou, je pití teplého čaje v boji proti virům. Je sice pravda, že vysoká teplota viry ničí, ale samotné pití horkého čaje při chřipce není vůbec potřebné ani vhodné. Může totiž ovlivnit horečku. Proto se doporučuje popíjet nápoje v maximální pokojové teplotě. Při chřipce je stejně tak důležitý samotný pitný režim, který by měl být bohatý na nesycené vody a bylinkové čaje. Pochutnejte si na zdravém heřmánku nebo černém bezu, ten snižuje teplotu a zmírňuje příznaky rýmy.

Autor úvodního obrázku:  PRAM Consulting

Autor obrázku v textu:  manoftaste.de

Autor obrázku v textu: Skley
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář