Když vás trápí premenstruační syndrom…

Publikováno v sekci ZdravíUž je to zase tady! Známý tlak v podbřišku a nálada pod psa, se kterou bojujete často nejen vy, ale i váš partner. Premenstruační syndrom trápí snad úplně každou ženu, a tak měsíc co měsíc přichází nepříjemné období. Premenstruační syndrom neboli PMS, v sobě zahrnuje fyzické, psychologické a emocionální symptomy, které se objevují pravidelně před menstruací. V průběhu dospívání a dále v dospělosti se tyto příznaky mohou měnit, jak už svou povahou nebo také svoji intenzitou. Dají se příznaky PMS zmírnit anebo jinak ovlivnit?

Změna stravování pomůže

 PMS1

PMS je provázen například tlakem a křečemi v podbřišku, bolestmi hlavy, otoky, únavou, depresemi, úzkostí, náladovostí, podrážděností, přecitlivělostí a změnou chutí na jídlo i sex. Každá žena má svůj specifický PMS, ale v podstatě výsledek je téměř vždy stejný – jste podrážděná vy i vaše okolí. Nenechte se už dále ovlivňovat měsíčním cyklem a obraťte se na svého lékaře. Právě odborná pomoc je v tomto případě značně podceňována, ženy berou PMS jako úděl a tiše trpí. V první fázi se setkáte s pomocí ve formě antikoncepce. Ta zmírňuje bolesti při menstruaci a také PMS, protože udržuje hormony v optimální hladině. Pokud s užíváním antikoncepce nesouhlasíte, ať už ze zdravotních nebo osobních důvodů, je potřeba najít jiné alternativy, které by vám mohly účinně pomoci.

 PMS3

Mezi nejjednodušší pomoc patří změna životního stylu. V období, kdy se dostavuje PMS, byste se měly vyhýbat alkoholu, kofeinu a soleným jídlům a naopak byste měli více konzumovat ovoce a zeleninu současně s kvalitními bílkovinami. Ulevit vám mohou doplňky obsahující hořčík, vápník, vitamín E a B6. Nezapomínejte ani na sílu bylinek. Novinkou jak pomoci ženám s PMS je tzv. koučingový program vedený odborníky. Nenechte si znepříjemňovat život PMS. Konzultujte problémy s lékařem a poraďte se o vhodných způsobech léčby.

Autor úvodního obrázku: time-to-run

Autor obrázku v textu: pmsfactor

Autor obrázku v textu: owningpink
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář