Krása v retro stylu – tělo

Publikováno v sekci Móda a krásaChcete mít i vy tělo bohyně? Nechte se inspirovat jednoduchými a především levnými tipy, jak zkrášlit svou pokožku, vybělit nehty, připravit přírodní peeling nebo vypracovat husté obočí a řasy. Užijte si obdivné pohledy mužů, kterým zrak spočine na vašem dokonalém těle a vyzkoušejte generacemi prověřené tipy našich babiček.

Na peeling stačí lógr

 logr

Peeling by měl být pravidelnou součástí péče o tělo a to minimálně jednou týdně. Nemusíte rovnou kupovat drahé kosmetické přípravky. Naše babičky nevyhazovaly například lógr od turecké kávy, ale využívaly ho jako šetrný a účinný peeling pro odstraňování odumřelých buněk. Lógr navíc dokonale zjemní a zvláční pokožku. Pro výrobu domácího peelingu smíchejte dvě lžíce oleje, pět lžic lógru a krouživými pohyby vmasírujte směs do pokožky. Nechte chvíli působit a nakonec opláchněte. A jak vyzrát na suchou a popraskanou pokožku na rukou? Naše babičky se nadřely mnohem více než my – neexistovaly žádné vylepšováky do domácnosti a tak praní v rukách a umývání podlahy saponátem bylo zcela na denním pořádku. Pro pěstěné ruce ale používaly osvědčenou směs ze čtyř lžic vody, dvou lžic ovesných vloček a oleje a trochy citrónové šťávy. Po nabobtnání aplikovaly masku na ruce a nechaly pár minut působit.

 citron

Zeptejte se svých babiček, jak pěstily svou pokožku. Mezi další oblíbené pomocníky patřil například odvar z řapíku, který nanášely na pleť a ta získala zdravý zlatavý nádech. Citrónová šťáva zase účinně bělila nehty a na husté obočí a řasy používaly generace před námi ricinový olej, který díky prokrvujícím účinkům podporoval růst obočí i řas. Zaujmou vás zajisté i triky slavných. Magický pohled jako Liz Taylor získáte díky fialovým linkám, kterými si podmalujete oči a na horní víčka použijete zelené stíny. Brigitte Bardot zase rty natírala vazelínou, do vlasů nalévala colu a získala tak objemné rty i vlasy.

Autor úvodního obrázku: krasobrana

Autor obrázku v textu: studentpoint

Autor obrázku v textu: budkrasna
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář