Zuby jako perličky

Publikováno v sekci Móda a krásaBílé zuby a zářící úsměv by si přál snad každý. Ti kdo tak krásné zuby nemají, se touží vidět na fotkách s americkým úsměvem a nestydět se otevřít pusu. Ti co krásné zuby mají, zase řeší, jak si je co nejdéle udržet. Ve výsledku je tedy problém obou skupin naprosto stejný – mít bílé zuby bez poskvrnky. Pomůžou kosmetické přípravky i správné návyky. Podívejte se, co by mohlo pomoci i vám ke krásným zubům. Odteď už budete mít zářivý úsměv na každé fotce!

Omezte kávu, víno i cigarety

 bělení zubů

Barvu zubů ovlivňuje nejen přirozená barva skloviny, ale i jídlo a nápoje, léky a hlavně cigarety. S přibývajícím věkem se barva i kvalita zubů zhoršuje, proto je potřeba se o ně více starat. Péče o zuby by měla být komplexní, a proto nezapomínejte na mezizubní kartáčky, pravidelně měňte zubní kartáčky a kupujte si typy s měkkými štětinami. Bílé zuby také nebudete mít, pokud čištění zubů nebude dostatečné. Část dne věnovanou čištění zubů soustu lidí zanedbává a mnohdy ani neví, jak se správně zuby čistí. Pomůže vám vaše oblíbená písnička, během níž si celou dobu čistěte zuby krouživými pohyby a to minimálně dvakrát denně, nejlépe však po každém jídle. Sami můžete také barvu zubů podpořit konzumací určitého druhu zeleniny či ovoce, které mají bělící účinky. Mezi takové můžeme zařadit jablka, jahody, celer, mrkev nebo okurku.

 před a po

Využít samozřejmě můžete i kosmetické přípravky nebo bělení zubů od profesionála a tolik nenáviděného zubaře. Pokud tedy trpíte strachem už jen při pomyšlení na zubaře, zkuste si zakoupit bělící pasty. Bělící pasty obsahují například účinné částice perlitu, které napomáhají bělení. Na usazené pigmenty však nefungují. K bělení se také využívají bělící pudry nebo roztoky peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu. Kosmetické přípravky je také nutné používat pravidelně a rozdíl poznáte až po několika týdnech užívání. Další možností je bělení zubů pomocí laseru. Takové bělení ale musíte podstoupit u zubaře. Už za hodinu můžete mít díky moderním technologiím bíle zoubky a to bez poškození skloviny a struktury zubů. Nestyďte se za úsměv a využijte některou z možností jak mít krásné bílé zuby jako perličky. Takže úsměv, sýr a vyletí ptáček!

Autor úvodního obrázku:  Dental Implants Centre‘

Autor obrázku v textu:  Beauty Dental Chicago

Autor obrázku v textu:  Morgan Roger Dental
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář