Minimalistický styl dokáže přinést maximální spokojenost

Publikováno v sekci Bydlení a domácnostV jednoduchosti je krása! I tak by se dal výstižně popsat minimalistický styl v interiérech. Máte rádi interiéry bez zbytečných detailů? Jste spíše vyznavači prostoru, systematičnosti a rovných čistých linií bez zbytečných přízdob? Možná i vy najdete v minimalistickém stylu maximální zalíbení. Interiér v tomto velice svérázném stylu může působit studeně a stroze. Pokud ale vše uchopíte za správný konec, dosáhnete rovněž útulnosti s výrazným otiskem vaší osobnosti a vkusu.

Pravidlo minimalismu

 ložnice

Když se řekne minimalismus, měly by se vám vybavit tři základní prvky. Bílá barva, čistota a jednoduchost. Interiéry obsahují jen to nejdůležitější. Žádné přemrštěné místnosti plné barev a nábytku v tomto stylu nehledejte. Naopak interiéry doslova září bílou barvou a vzbuzují pocit naprosté čistoty. Bílá barva je základem pro výmalbu, podlahy, ale i nábytek. Možná si teď říkáte, že to musí vypadat jako v ordinaci nebo nějakém interiéru z daleké budoucnosti. V minimalistickém stylu se kromě bílé barvy používají také jiné odstíny, které společně s bílou vytvářejí kontrast. Některé linie mohou být také šedé nebo béžové. Nábytek má strohé a rovné linie. Splňuje všechna kritéria funkčnosti, ale žádný zbytečný detail na něm nenajdete. Velice dobře se do minimalistického interiéru hodí nábytek z kůže, dřeva nebo skla či nerezu a to většinou bez úchytek a otevřených polic. V interiéru, kde nenajdete žádné dekorace či vzorované textilie, hraje důležitou roli osvětlení. Právě to bude tvořit dominantní část podílející se na celkové pohodě a útulnosti. Zajímavé světla, podsvícené televize či stoly nebo efektní sloupky přinesou do minimalistického pojetí domova více jemnosti.

 minimalismus

Minimalistický styl není rozhodně určen každému. Vyvarovat se zbytečností a zaměřit se na praktičnost a jednoduchost je obrovská výzva. Také nezapomínejme, že bílá barva, která se v minimalistickém interiéru objevuje úplně všude, vyžaduje častý a bezchybný úklid. Přesto pokud se rozhodnete pro minimalismus, můžete dosáhnout nápaditého a originálního vzhledu, který přinese i pohodlí a příjemnou atmosféru.

Autor úvodního obrázku: Ceracasa

Autor obrázku v textu: mydecorative

Autor obrázku v textu: baliboro
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář