Noční péče o pleť

Publikováno v sekci Móda a krásaStále slyšíme, jak pečovat o pleť vhodnými přípravky, ale často zapomínáme a podceňujeme noční péči. Během spánku totiž dochází k obnově pleti, a proto je potřeba ji zásobovat dostatečnou výživou, díky níž bude vaše pokožka regenerována, hydratována a mladistvá. Načerpejte sílu i vy podle typu pleti.

Mastná pleť si zaslouží hydrataci

Při zvýšené tvorbě kožního mazu je potřeba pokožku hydratovat. Zároveň je ale potřeba se vyvarovat přípravků s přidanými oleji, které zbytečně póry ucpávají. Z výrobků si vybírejte ty správné určené pro mastnou pleť. Prospěšná vám bude kyselina mléčná, aminokyseliny a peptidy. Před nanesením krému nezapomeňte na správné vyčištění pleti. Použít můžete pleťovou vodu či mléko. Za vyzkoušení noční péče stojí určitě hydratační přípravky Clinique Youth Surge určené pro smíšenou a mastnou pleť nebo osvědčené výrobky řady Vichy Normaderm.

skin1

Trpíte-li suchou až šupinatou pletí, vyzkoušejte k regeneraci používat hutné krémy na bázi rostlinných olejů. Vaše pokožka bude plesat i při aplikaci hydratačního séra či oleje. Vaší suché pleti pomůže složka ceramid, která dokáže zadržovat v pleti hydrataci a tím ji dodá pružnost i mladistvější vzhled. Vaše pokožka bude hloubkově vyživena pomocí krémů Éminence nebo Ahava. Doma můžete vyzkoušet i jednoduchou domácí péči, kterou hravě zastane kvalitní olivový olej. Potírejte ho pravidelně pomocí vatových tamponků na pleť a uvidíte, že vaše pokožka bude opět hydratovaná a regenerována.

Pozor na přecitlivělost

este lauder

Třetím a častým problémem žen, je přecitlivělá pokožka, která má sklony zarudnout. Pokud i vy máte problém s citlivou pletí, vyzkoušejte kvalitní přípravky bez dráždivých konzervantů, barviv a parfemací. Vaším pomocníkem v boji proti zarudlé kůži bude přírodní kosmetika, která dokáže podrážděnou pokožku zklidnit a regenerovat. Bohužel při citlivé pokožce je potřeba vyzkoušet několik přípravků, který bude tím pravým. Reakce jsou u citlivé pleti individuální, a proto krém, který používá vaše kamarádka, nemusí být tím pravým také pro vás. Zkuste třeba začít s noční péčí pro citlivou pokožku od Decleoru nebo Lumene Sensitive Touch.

Pečujte o svou pleť po celý den. Ráno začněte řádným vyčištěním zbytků nočního krému. Používejte pouze kvalitní krémy a přípravky. Noční péči by mělo předcházet správné odlíčení kosmetiky. Krém nanášejte konečky prstů pro větší citlivost a krouživými pohyby ji nechte vstřebat do pleti.

Autor úvodního obrázku: garden-photo

Autor obrázku v textu: ssh

Autor obrázku v textu: beauty almanac
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář