V čem (si) ženy lžou?

Publikováno v sekci RodinaPřemýšlely jste někdy, milé dámy, v čem nepřiznáme pravdu ani samy sobě? Vybrali jsme pro vás pár situací, které jste možná také zažily a ve kterých se poznáte. Ale co, muži přece taky lžou a malé nevinné lži, jako například „od zítřka držím dietu“, skutečně nikomu neublíží – bohužel, pouze vaší postavě. V čem tedy ženy nejvíce lžou samy sobě?

Diety, děti a móda

dieta

Vše začíná na Silvestra, kdy se skleničkou v jedné ruce a dortíkem v druhé ruce, samy sobě slibujeme, že od zítřka, od Nového roku, začínáme hubnout. Jak dlouho vám to vydrží? Předsevzetí na Silvestra je jakousi startovací lží, která vás provází po celý rok. Co tedy nejčastěji ženy slibují, i když předem vědí, že svůj slib nedodrží? Kromě novoročního hubnoucího programu si slibují prakticky každé pondělí, že začnou hubnout. Stejně tak při oslavách, kdy už hubnutí probíhá, jedí cukroví a dorty pouze proto, aby neurazily. Mnoho žen se utěšuje větou „ochutnán jen kousek“ právě proto, že nemají pevnou vůli. A jak je to s pečením? Poznáváte se ve větě „peču přece kvůli dětem“? Prachsprosté lži slýcháme ze svých úst téměř pořád. Věta „jsem se sebou spokojená, i když od porodu uběhlo pět let a mám pořád deset kilo navrch“ patří mezi nejčastější lži. Milé dámy, začněte i vy říkat věci narovinu a ušetříte si minimálně dvacet lží denně!

 nakupy

Podobné je to v oblasti módě. Tady zase trpí pouze vaše peněženka, na kterou vaše plané sliby, že „to není nové, to jste na mě ještě neviděli“ nebo „to nestojí za řeč, bylo to ve slevě, takže skoro zadarmo“ jaksi neplatí. Stejné nevinné lži jsou třeba „počkej, já se do toho obchodu jenom podívám“ nebo „potřebuji boty, nemám v čem chodit“ či stále oblíbenější „to není stejné, tahle kabelka je světle modrá a tahle zase tmavě modrá“. Vyzkoušejte alespoň jeden den v týdnu říkat pouze pravdu. Zjistíte totiž, že je to více než těžké a pro ženy, které mají po výplatě nebo s větším finančním obnosem v ruce, nemožné.

Autor úvodního obrázku: prozeny

Autor obrázku v textu: Wintermädchen.

Autor obrázku v textu: eny9993
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář