Kam vyrazit k vodě? Užijte si vodní hrátky v Česku!

Publikováno v sekci RodinaČeká vás dovolená u moře až za dlouho? Nebo už máte po dovolence a hledáte víkendové zpestření, kde svlažíte horké tělo? Pak si zkuste zajet na vyhlášená místa u nás v matičce zemi. Příjemně strávíte den v aquaparku, u rybníka, s dětmi mezi skluzavkami nebo na neprobádaných místech s přírodními či veřejnými koupališti. Kde to letos bude stát za návštěvu?

Doksy aneb Máchovo jezero

slapy

Máchovo jezero se řadí na příčku osmého největšího českého rybníku a pro mnoho Čechů představuje koupací klasiku. Největší a rovněž nejnavštěvovanější je pláž v Doksech. Tam najdete i menší pláž Klůček, kde se každoročně koná festival Mácháč. Letos tahle vyhlášená akce proběhne 21. a 22. srpna. Kromě koupání si můžete užít projížďku na loďkách, šlapadlech, kánoích či windsurfing. Na souši si zaskotačíte na plážovém volejbalu, zahrajete si paitball, tobogany či lezení v korunách stromů. Celé léto je otevřeno od devíti až do šesté večer a základní vstupné nikoho nezruinuje – je to pouhých 55 korun. Ani Brno nezaostává v nabídce letních hrátek a využití pro malé i velké nadšence. Koupaliště Riviéra je jedno z největších přírodních míst, kde si zablbnout ve vodě. Užijete si zde nejen zasloužený relax, ale i aktivní odpočinek. Koupaliště je rozděleno na dvě zóny. Bezplatná, neboli volná, zóna nabízí možnost beach volejbalu, hřiště, fitko, stánky s občerstvením a cyklostezku. Placená bazénová část nabízí kaskádu tří bazénů v umělém říčním korytě. Zakusíte si tady brouzdaliště, bazén pro plavce i neplavce. Okolo bazénu najdete místo vyhrazené pro pétanque, ping pong a dětské hřiště. Jako bonus připočítejte zdarma wi-fi připojení a celodenní vstupné za 110 korun.

beach

Rovněž okolí Prahy vybízí k návštěvě páté největší přehrady. Hovoříme o Slapech, kde je nejen krásná příroda a výborné zázemí v podobě kempů, hotelů, penzionů a restaurací, ale i veškeré vodní vybavení pro windsurfing, vodní lyžování a jachtaření. Vyhlášená je lokalita Nová Rabyně, kde najdete místní autokemp s travnatou pláží a pozvolným vstupem do vody, takže na své si přijdou i nejmenší děti. Svým ratolestem můžete dopřát i pobyt na dětském hřišti, pouštění lodiček či lehký tenis. Pláž je přístupná i čtyřnohým miláčkům a vstup na ni stojí pouhých 30 korun.

Autor úvodního obrázku: macha.cl

Autor obrázku v textu: snopek

Autor obrázku v textu: Marcin Libera
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář