Zvedněte si náladu aromaterapií

Publikováno v sekci ZdravíŠpatná nálada z nevydařeného dne, stres a napětí – to vše může mít vliv na vaše zdraví, ale i rodinné a přátelské vztahy. Nenechte se ničit starostmi, odpočiňte si a naberte nové síly jedním z nejpříjemnějších způsobů a to aromaterapií. Vůně působí blahodárně na tělo a především mysl.  Není žádným tajemstvím, že příjemná vůně dokáže navodit dobrou náladu a pomůže vám tak řešit starosti s úsměvem.

Pravidelná relaxace

 meditace

Základem aromaterapie jsou éterické nebo také esenciální oleje, které jsou obsaženy v rostlinách a dodávají jim specifickou vůni a terapeutické vlastnosti. Olejů existuje celá škála a liší se jednotlivými účinky, některé jsou ale pro většinu olejů společné. Téměř všechny jsou antiseptické, antibakteriální a protivirové, posilují imunitu, odbourávají stres a pomáhají udržet rovnováhu mezi tělesnými a duševními pochody. Způsoby, jakými si můžete dopřávat chvíli „voňavé“ pohody, existují dva. Prvním z nich je inhalace. Vnímání vůně čichem způsobuje především psychické povzbuzení. Doma si takovou chvilku můžete dopřát pomocí vonných tyčinek či svíček nebo olejové lampičky, do které jednoduše nalijete pár kapek oblíbeného éterického oleje. Výhodou této metody je možnost ji použít i v klidu domova, kde může relaxovat celá rodina. Druhý způsob představují masáže, které uvolní tělo i mysl a mohou pomoci při různých zdravotních problémech, protože je olej aplikován přímo na kůži. Masáže si může dopřát téměř kdokoli včetně těhotných žen. Uvolňující masážní hmaty doprovázené okouzlující vůní, jsou pro odpočinek naprosto ideální. Ulehnout na lůžko a nechat se hýčkat kvalitními oleji prospívá všem v každém věku. Pravidelnou masáží docílíte rovněž pěstěné pokožky, která absorbuje cenné látky z masážních olejů.

 masáž

Dopřejte si dokonalou péči rozmanitými vůněmi. K relaxování se vám nabízí levandule pro uklidnění mysli, harmonická borovice, osvěžující citrusy, voňavý pomeranč, meduňka pro zklidnění, energií nabitá máta a mnoho dalších úžasných aroma. Síla přírody je mocná, což se neustále potvrzuje v mnoha oborech a ohledech. Ani v případě perfektní relaxace tomu není jinak.

Autor úvodního obrázku:  CINNAMON VOGUE

Autor obrázku v textu:  It’s a Wonderful World…

Autor obrázku v textu:  kannan_indu
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář