3 týdny do Vánoc!

Publikováno v sekci RodinaCo dělat, když do Vánoc zbývají pouhé tři týdny? S naším jednoduchým manuálem zvládnete vše včas, bez zbytečné „honičky“ a s dostatečným předstihem na to, dát si v poklizeném obýváku ještě nohy nahoru a vypít si první letošní svařené víno! Inspirujte se a zařiďte vše s přehledem!

Dárky? V pohodlí domova online!

 dárky1

Máte-li seznam, co si budou vaši nejbližší přát pod stromeček a máte-li představu, jaký finanční obnos do nákupu dárků investovat, nebrání nic tomu, začít se poohlížet po dárcích a překvapeních. Zkuste letos nakoupit dárky přes internet online a vyhnout se tak úmorným tlačenicím v obchodních centrech. Nákupem dárků přes internet rovněž ušetříte čas a spoustu peněz, protože zboží bývá mnohdy levnější než v kamenných prodejnách. Na co si dát ale pozor? Při nákupu dárků použijte srovnávače cen, které vás nasměrují na stránky nabízející nejlevnější modely. Informujte se o dodacích podmínkách. Mnoho e-shopů zaručuje dodání do Vánoc. V tomto časovém předstihu určitě nakoupíte vše, aniž by bylo zboží na internetu nedostupné a navíc budete mít dost času dárky zabalit. Využijte slevových akcí, slevových portálů nabízejících levné pobyty, zlevněné výrobky či služby za speciální ceny.

 ozdoby

Tento čas využijte také ke kontrole vánočních ozdob. Udělejte inventuru ve vánočních dekoracích, zda máte od loňska dostatek ozdob, řetěz na stromeček a světýlka, která svítí. Máte-li doma malé děti, doporučujeme vybírat ozdoby z plastu a odolných materiálů, které nabízí například IKEA. Jestliže vám zbyde trošku času, můžete si pomoci a samy připravit ozdoby na stromeček. Vystříhejte si ozdoby z barevného papíru, složte si vějíře, kruhy, hvězdy nebo třeba vlaštovky a květinky. Z tvrdého papíru zase nastříháte grafické motivy. Zapojte fantazii a udělejte si vlastní ozdoby, které vám vydrží déle než jednu sezónu. Tři týdny do Vánoc je potřeba využít i k přípravě lednice a spíže. Sepište si vše, co budete potřebovat ke štědrovečerní večeři, brambory, kořenovou zeleninu a vše potřebné na salát můžete pořídit už dnes. Vyhnete se tak davovému šílenství s narážejícími košíky během blížících se svátků. V dostatečném předstihu stihnete letos i ozvláštnit sváteční menu. Vymyslete třeba nějaký zajímavý předkrm, na který můžete koupit ingredience předem. Doporučujeme masitý předkrm, který vás naladí na rybí polévku i smaženého kapra.

Autor úvodního obrázku: truewoman

Autor obrázku v textu: dailymail

Autor obrázku v textu: Lan Wilson
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář