5 důvodů, proč je svatba zbytečná

Publikováno v sekci Sex a vztahyZatímco dříve si už malé holčičky plánovaly svůj svatební den, představovaly si sněhově bílé šaty s vlečkou, obrovskou květinu růží a vysněného prince po svém boku, dnešní moderní doba už svatbám nepřeje. Spousta párů i s dětmi žije na hromádce a jejich důvody jsou nejen praktické, ale i pravdivé. Už jste je slyšeli také?

Svatba? Zbytečnost!

 svatba1

Prvním a nejčastěji opěvovaným důvodem žití na hromádce bez snubních prstýnků na rukách je to, že láska nepotřebuje důkazy v podobě vepsaného „vdaná / ženatý“ v občanském průkaze. Lidé žijící spolu berou svatbu jako zbytečné břemeno. Naopak takový způsob života je jejich určitým svobodným stylem a záleží pouze na každém páru, zda si důvěřuje a považuje sňatek za podstatu. Často se páry ohání i tím, že svatba nic nezmění. Díky manželství se přece nebudeme mít více rádi. Ovšem řada studií potvrzuje, že manželé se snaží více řešit případné partnerské neshody a vztah si udržet, zatímco pro svobodné páry jde spíše o jakýsi trend, kdy je rozchod mnohem jednodušší, tím pádem i méně bolestivý. Mnoho párů žijících bez oddacího listu se hájí tím, že svatba je pouze drahá legrace a obnos, který by investovali do občerstvení, květin, šatů, hudby a programu raději utratí za něco smysluplnějšího. Pokud ovšem budete chtít, svatba se dá udělat i mnohem úsporněji a levněji. Otázkou zůstává, zda o to skutečně páry stojí.

 vztah

Slyšeli jste už, že pro některé je to pouhý bezcenný papír? Manželství má významnou právní hodnotu, protože díky němu získáte informace o zdravotním stavu svého partnera, stanovuje právo na dědictví v případě úmrtí jednoho z manželů a ženy mají v případě úmrtí manžela právo na vdovský důchod. Často řešeným tématem je i příjmení dětí, které v případě narození v manželství má automaticky za otce uvedeného manžela matky, zatímco nesezdané páry musí otcovství řešit ještě před porodem na matrice. Pátou a zřejmě tou nejhloupější výmluvou zůstává, že doposud nebyl na svatbu čas. Svatba není tak časově náročná, aby si na ni lidé, kteří se milují a chtějí spolu být, nenašli chvilku času. Vždy se můžete obrátit třeba na svatební asistentku, která dokáže celou svatbu zorganizovat a zkoordinovat a na vás zůstane říct pouze „ano“.

Autor úvodního obrázku:  shopangelica

Autor obrázku v textu:  Libertinus

Autor obrázku v textu:  Drägosani
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář