Strašák v podobě stárnutí pleti

Publikováno v sekci Móda a krásaMladistvý a svěží vzhled by si bezpochyby chtěla navždy uchovat každá žena. Bohužel stopy času se začnou dříve nebo později projevovat a pleť procesu stárnutí neunikne. První známky stárnutí a jemné vrásky se objevují u žen již mezi 25. – 30. rokem.  Dobrou zprávou je, že se dá stárnutí správnou péči zpomalit a ošálit tak vlastní věk. Samozřejmě se neobejdete bez účinných kosmetických přípravků a své místo by si v péči o pleť měl najít i přirozený lifting neboli obličejová gymnastika.

Jaké přípravky používat?

 krém

Trh je přesycen kosmetickými produkty, které zaručují zmírnění nebo dokonce odstranění vrásek. Který je ale ten správný? To bohužel nelze určit a ženy si většinou musí najít svou oblíbenou značku, která je nadchne svými účinky. Co je ale dobré vědět, je fakt, že v případě prvních vrásek je potřeba pleť náležitě hydratovat, chránit před škodlivým UV zářením a pravidelně pleť očisťovat od líčidel, ale i nečistot z okolního prostředí. Později při vzniku mimických a hlubokých vrásek je nutné začít s hloubkovou péčí. Kosmetika obsahuje kyselinu hylauronovou, saponin, kalcium, kolagen a řadu dalších extraktů a výtažků, které pomáhají pleť omladit, zpružnit a rozjasnit. O vhodnosti kosmetických výrobků se můžete poradit například se svou kosmetičkou nebo využít nabídek, kdy jsou vám poskytnuty testery. Každá pleť má jiné nároky a proto nezapomeňte, že krém, který pomáhá kamarádce, nemusí pomoci vám.

Procvičte si obličej

 face

Obličejová gymnastika je stále opomíjená metoda, která může stárnutí oddálit. Existuje celá řada cviků, které vám zaberou pouhých pár minut. Například když vykulíte co nejvíce oči a budete rychle mrkat, bojujete právě proti vráskám kolem očí a na čele. Rty a tváře budou stárnout pomaleji, když pravidelně před zrcadlem našpulíte pusu do tvaru O nebo budete napodobovat polibek a povolíte po 5 sekundách. Obličejových cviků existuje celá řada a vy je můžete pohodlně najít na internetu, módních časopisech i knihách. Buďte mladá a krásná se svěží pletí!

Autor úvodního obrázku: Besteyezs

Autor obrázku v textu:  sunshinecity

Autor obrázku v textu: fivehanks
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář