Co vás čeká u plastiky prsou?

Publikováno v sekci ZdravíKaždá žena najde na sobě při pohledu do zrcadla nějakou chybičku jako je celulitida, vypouklé bříško nebo povadlá prsa. Pokud i vy stojíte před rozhodnutím, zda podstoupit plastiku prsou ať už z důvodu nevyhovujícího tvaru nebo velikosti, měly byste znát alespoň základní informace, které vám snad usnadní rozhodnutí, zda půjdete pod nůž nebo zůstanete, tak jak se znáte. 

Krásná a zdravá ňadra

žena

Prsa jsou objektem zájmu snad úplně všech mužů. Není proto divu, že jim ženy přikládají velkou důležitost. Spoustu žen začne nad svými vnady pochybovat po porodu. Povadlá prsa a pozměněný tvar můžou vaše sebevědomí pořádně srážet k zemi. V takovém případě by vám mohla pomoci tzv. mammaplastika. Před zákrokem se s lékařem poradíte o metodě zákroku a stanovíte očekávaný výsledek. Pozvednutí, zpevnění a zlepšení tvaru poprsí se provádí odebíráním přebytečné kůže, redukcí části mléčných žláz a zmenšováním objemu prsu a to v celkové anestezii. Hospitalizace potrvá jeden až dva dny a vy musíte počítat s tím, že probuzení nebude bez bolesti. Po zákroku je nutné nosit speciální podprsenku, která pomůže s dotvarováním. Plné fyzické zatížení je možné již po měsíci.

 dívka

Nejen velká ňadra jsou tíživou otázkou žen. Mnoho z nich trápí i prsa malá, která jim ubýrají na ženskosti. Zvětšení prsou (augmentace) se provádí pomocí silikonových implantátů a nebo s využitím vašich vlastních tukových tkání. Zákrok trvá v průměru 2 hodiny v celkové anestezii. Po vpravení implantátů dohodnutou metodou vás čeká dvoudenní hospitalizace a následná rekonvalescence. I v tomto případě budete nosit speciální podprsenku a první dva týdny dodržovat klidový režim. S hojením jizev vám pomůžou masti, které vám doporučí lékař. Plná zátěž je možná až po šesti týdnech. Připravte se na to, že každý zásah do těla bolí a ne jinak je tomu i u plastiky. Zpátky získané sebevědomí a znovu nabytý pocit ženskosti, ale vyrovná bolest a omezení, které vás po operaci čekají. Jak se rozhodnete? Svěříte svá prsa do péče plastickým chirurgům?

Autor úvodního obrázku:  madelineyoki

Autor obrázku v textu:  Sabine Mondestin

Autor obrázku v textu: Lies Thru a Lens 

 
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář