Dokonalý make-up: oči jako šelma

Publikováno v sekci Móda a krásaOči jsou nejčastěji zvýrazňovanou partií na obličeji. Právě díky jednoduchému líčení můžete proměnit své kukadla v neotřelou hru barev a stínů. Vyzkoušejte nové oční stíny a líčení. Ve vaší kosmetické taštičce by neměly chybět tradiční kouřové stíny, ale ani třpytivé a pastelové barvy, které vám udělají službu na diskotéku i slavnostní událost. A víte, jak správně zvýraznit menší oči, jak podtrhnout krásu velkých očí nebo vymalovat oči do kočičího pohledu?

Jak vybrat kazetu stínů

 oči2

Paleta odstínů je tak široká, že mnohdy nevíme, po čem sáhnout nejprve. Přitom jsou na trhu k dostání také kazety se stíny, které vás doslova svedou. Při výběru kazety se ale řiďte jednoduchým pravidlem. Nejprve je třeba si ujasnit, k jaké příležitosti se nejčastěji líčíte a podle toho můžete vybírat kazetu se stíny. Stejně tak by vám neměla chybět kvalitní řasenka, se kterou se z vašich mdlých řas stane dlouhořasá mrkající panenka. Jak líčit velké oči? Protože jsou svou velikostí samy o sobě tak krásné, že je můžete jemným a decentním líčením ještě více podtrhnout. Na víčko naneste světlejší oční stín, který doplníte tmavším tónem, jenž se hodí do vnějšího koutku oka. Tmavší tón naneste rovněž do záhybu podél celého horního víčka a opatrně prstem nebo štětcem ho rozetřete do ztracena. Menší oči je potřeba zase opticky zvětšit a zvýraznit světlými odstíny, jako je zlatá, světlounce béžová, slonovinová nebo šeříková. Stíny naneste po celé délce víčka a do záhybu aplikujte tmavší tón. Na závěr můžete zvýraznit vnitřní okraj spodního víčka krémově bílou linkou, která oko na první pohled rozjasní.

 oči3

V našich speciálech o make-upu jste se dozvěděly, jak zvýraznit úzké rty, jak opticky rozšířit oválný obličej nebo jaký make-up se hodí pro citlivou pleť. A co tedy na závěr? Chcete-li ze sebe udělat dravou šelmu, měly byste umět vytvořit kočičí pohled pomocí správně zvolených tónů. Kočičí oči jsou neskutečně sexy, a pokud to tvar vašich očí alespoň trošku dovoluje, zkuste si kukadla namalovat tak, abyste opticky tohoto efektu docílily. Pomůže vám k tomu kombinace světlého a tmavého tónu. Na horní víčko naneste světlejší stín a tmavým stínem zvýrazněte konec vnějšího koutku přímo pod řasami. Nezapomeňte použít i kvalitní řasenku, která vaše řasy promění v hustý porost.

Autor úvodního obrázku:  JeffiPod

Autor obrázku v textu:  Dima Bushkov

Autor obrázku v textu: J. Nilsson Photography
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář