Tipy na letní počteníčko

Publikováno v sekci RodinaLéto a prázdniny jsou už doslova za dveřmi. Vy už máte jistě před očima osvěžující koupání u vody nebo moře, zábavné grilovačky s rodinou a přáteli, návštěvy různých památek nebo nezapomenutelný pobyt na horách. K létu ale patří také chvíle pohody a relaxu, které se jednoduše neobejdou bez knížky. Víte, jaké knihy byste si měly nachystat k příjemnému posezení na zahrádce nebo na cesty?

Klasika nebo novinky?

deník

Dobrá kniha dodá vaší dovolené úplně jinou atmosféru a dopřeje vám pocit, že vám v době volna opravdu nic nechybělo. Abyste nemusely tápat a dlouze se rozhodovat, jestli volit mezi klasikou nebo novinkami, vybrali jsme pro vás pár knih, které vás budou vždy bavit. Máte náladu na události, které jako by psal sám život? Silné příběhy, které jsou okořeněny drsnými scénami nebo naopak vtipnými hláškami, jsou ukryté v mnoha knihách. Určitě mezi ně patří John Irving a jeho Svět podle Garpa, Pravidla moštárny nebo V jedné osobě. Z klasiků vás neurazí ani E. M. Remarque nebo Daniel Keyes s knihou Růže pro Algernon. Peprnější čtení vás čeká s dílem Lady Fuckingham, které napsal opravdový klasik Oscar Wilde nebo v novodobější trilogii Jackie Collins popisující drsnou tvář mafiánského podsvětí a výjimečné ženy Lucky Santagelo.

garp

Pořádnou dávku humoru si dopřejete s knížkou Helen Fieldingové Deník Bridget Jones, který není díky jeho filmovému zpracování potřeba nijak představovat a rovněž s knihou Haliny Pawlovské Ulovila jsem ho v buši. Určitě vás rovněž potěší postřehy muže na mateřské dovolené Dominika Landsmana, který své zkušenosti s výchovou prvorozeného syna a s humorem sobě vlastním sepsal do knihy Deník šíleného fotra. Vyhoďte z kufru přebytečná trička, připravte si útulný zahradní koutek a ponořte se do knižního světa, který vás vtáhne do děje od samého začátku a pustí až na konci!

lady
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář