Jak předejít pupínkům po holení?

Publikováno v sekci Móda a krásaV dnešní době plné různých trendů a módních zásad snad téměř neexistují ženy, které by se nechávaly obrůstat chloupky. A je třeba si přiznat, že z hygienického hlediska, je hladká pokožka bez chloupků určitě příjemnější a o estetickém pohledu snad ani netřeba hovořit. Možná používáte depilátor, vosk nebo třeba jste spokojené s klasickými strojky a žiletkami. A právě u posledního uvedeného způsobu se často stává, že spokojenost s hladkou pokožkou je zničena díky nepěkným červeným pupínkům, které mohou i zahnisat nebo nepříjemně svědit. Jak jim tedy můžete předejít?

 Ukazujte svou hladkou kůži

depilace

Holení pomocí žiletek drží mezi ženami stále první místo a to z několika důvodů. Nebolí, rychle oholí, a skoro nic nestojí. Pokud patříte mezi ženy, které se potýkají s pupínky, měly byste začít právě u holicího strojku. Vyhoďte levné jednorázovky a kupte si pořádný strojek, jehož pohyblivá hlavice bude obsahovat sadu břitů, díky kterým bude holení šetrnější. Tupé žiletky okamžitě vyhoďte, protože právě ony jsou jedním z nejčastějšího důvodu vzniku zarudlých pupínků. Podstatnou roli také hrají kosmetické přípravky určené k holení. Pokud se nechcete potýkat s pupínky, tak se nikdy neholte na sucho. Existuje řada gelů na holení, mezi kterými najdete i neparfémované a určené pro citlivou pokožku. Gely pokožku zvláční a zmírní podráždění způsobené holením. Tvorbu pupínků může ovlivnit samotný styl holení. Holit byste se měly ve směru růstu chloupků, žiletku během holení proplachujte a nakonec místa zbavená chloupků pořádně opláchněte vlažnější vodou.

 Woman legs over white background.

Pupínky mohou vznikat v podpaží, na nohách, rukách a hlavně na intimních partiích a tříslech. Možná děláte veškeré zmiňované kroky správně, a přesto vám po holení vyskakují pupínky. Pak je možné, že děláte chybu u toho posledního. Po holení byste měly ještě pokožku zvláčnit například přípravky určenými pro péči o pokožku po holení a nedráždit ji tělovými mléky, deodoranty nebo neprodyšným prádlem. Mějte krásnou pokožku se vším všudy a zapomeňte na zarudlé pupínky.

Autor úvodního obrázku:  M][K – joshi

Autor obrázku v textu:  Gn propaganda

Autor obrázku v textu:  thebeautynook
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář