Dohola prosím! 2. díl

Publikováno v sekci ZdravíV prvním díle našeho speciálu o hladké pokožce jste si mohli přečíst, co vás čeká, když navštívíte salon krásy a poručíte si depilaci cukrovou pastou nebo orientální depilaci. Stále více diskutovaným tématem jsou metody IPL, které můžete absolvovat v salonu i doma u televize. Každá žena chce být krásná, cítit se dobře a samozřejmě také dobře vypadat. Odhalené nožky patří k létu a vy je nyní můžete díky moderním způsobům odstraňování přebytečných chloupků vystavovat na obdiv! 

IPL odborně i doma

 Laser epilation

Celá metoda IPL spočívá v přeměně světelného impulzu v teplo. Vychází z toho, že každý chloupek je zabarven barvivem melanine, který je schopen pohltit světlo – čím tmavší, tím lepší. Přístroj, kterým se depilace provádí, tak vyšle světelný impulz, ten zahřeje chloupek a jeho teplo zničí kořínek chloupku. Tato metoda se řadí mezi nejúčinnější, ale k dokonalému výsledku budete muset salon krásy navštívit alespoň pětkrát. IPL odborná metoda je účinná pouze při jejich růstové fázi. Opakování se doporučuje po třech až pěti týdnech podle toho, jak rychle vám chloupky rostou. Ošetření trvá chvilku oproti jiným metodám, je šetrné, nebolí a je vhodné pro ženy s citlivou pokožkou. Nemusíte se bát zarudlých pupínků nebo zarůstání chloupků, které se dostavují při holení žiletkou. Efekt hladké pokožky vám vydrží třeba i půl roku. Od zákroku se samozřejmě odvíjí i cena. Za úkon v podpaží zaplatíte asi dva tisíce, lýtka vás ale mohou vyjít až na 20 tisíc korun.

 Woman legs over white background.

Domácí IPL metoda je pohodlná a funguje na stejném principu jako v salonech. Stačí si zakoupit speciální přístroj s přídavnými nástavci na obličej, oblast bikin a celé tělo. Odstraňování chloupků přístroji na domácí depilaci nebolí, ale je třeba počítat, že bude nějakou dobu trvat, než chloupky zmizí úplně. Vyzkoušet můžete například přístroj Philips Lumena, který stojí necelých 11 tisíc korun. Zaujala vás tato metoda nebo máte vlastní recept na hladké nohy?

Autor úvodního obrázku:  Jaiila

Autor obrázku v textu:  liviana1992

Autor obrázku v textu:  thebeautynook
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář