Babské rady na spálenou kůži

Publikováno v sekci Móda a krásaKaždý se určitě těší na slunečné dny, které dodají kůži příjemnou „letní“ barvu. Přirozeně opálená pokožka sluší opravdu každému, a proto není divu, že se opalování stává jednou z nejoblíbenějších letních aktivit. Na jedno je ale třeba myslet neustále. Přílišné slunění nebo špatné odhadnutí doby opalování může přinést také celkem bolestivou nepříjemnost v podobě rudé, žhnoucí a spálené kůže. Co dělat ve chvílích, kdy se nemůžete ani pořádně pohnout, natož se kůže dotknout? Vsadíte na osvědčený panthenol nebo vyzkoušíte babské rady?

Pomoc najdete v ledničce

jogurt1

Asi nejznámější radou je použití bílého jogurtu, syrovátky nebo kefíru, který se maže přímo na spálenou pokožku. Tato pomoc je rychlá, nenáročná a také celkem účinná. Dobrou volbou jsou rovněž studené obklady nebo speciální obklady ze zeleného a černého čaje, které pokožku ochlazují a zklidňují. Naše babičky doporučují striktní dodržování pitného režimu. Voda napomáhá k odplavování nečistot a celkové hydrataci, a proto je doporučováno vypít denně alespoň 3 litry denně a to i pár dnů potom, co spáleniny zmizí. Z přírodních zdrojů pak můžete využít sílu aloe very, která je obecně známa svými vynikajícími účinky na spáleniny, salátové okurky nebo rajče. Okurkové slupky a potření pokožky rozkrojeným rajčetem rovněž zchladí a zklidní spálená místa.

Kdy je čas na lékaře?

alore

Bohužel se také může stát, že babské rady nepomůžou a pokožka je natolik spálená, že budete muset navštívit lékaře. Víte, kdy je to opravdu nutné? Pokud vás ve spojitosti se spálenou kůží trápí závratě, velké puchýře, zimnice, bolesti hlavy nebo silné svědění, pak už nečekejte a vyhledejte odbornou pomoc. Opalování k létu zkrátka patří, ne však spáleniny, které vás můžou pořádně potrápit. Nezapomínejte na dostatečně ochraňující předopalovací přípravky, opalovací krémy a krémy po opalování. Jen tak si dopřejete krásné opálení bez zbytečné bolesti!

Autor úvodního obrázku: J.BC

Autor obrázku v textu: prima_stella

Autor obrázku v textu: garryknight
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář