Jaký jste milostný typ? Napovíme vám!

Publikováno v sekci Sex a vztahyPodle nové vědě o spojení lidí se dají všichni rozdělit do tří typů, které vycházejí z chování ve vztazích. Uvědomit si, jaký jste typ, je klíčem k lásce a spokojenému životu. Nevěříte? Přečtěte si, co děláte špatně a na kterých vlastnostech můžete zapracovat. Díky pochopení milostného typu zjistíte, kdo se k vám hodí, s kým bude váš vztah skřípat a jak vylepšit stávající partnerství.

Úzkostný typ potřebuje blízkost

 láska

První typ, tzv. úzkostný, vyžaduje velkou dávku blízkosti a intimity. Důležitou roli pro tento typ hrají veškeré citové projevy, náklonnost a emoce. Lidé v tomto typu jsou značně citliví a jakékoliv výkyvy v náladě partnera, i ty naprosto bezvýznamné, berou velmi osobně. Úzkostný typ člověka se vyznačuje především tím, že nedokáže být sám, je často žárlivý a podezírá partnera z nevěry, bojí se o vztah. Často se trápí, nedokáže vysvětlit, co přesně ho trápí a očekává, že to partner uhádne sám. Pokud jste se v tomto typu našla, pak zkuste zapracovat na sebedůvěře a věnovat partnerovi trochu prostoru. Zda-li tento typ sedí na váš protějšek, zahrňte ho láskyplnými gesty, která ho uklidní v případě, že ho přepadnou obavy a úzkost. Druhým a zásadním milostným typem je uhýbavý. Pro něj je důležitá nezávislost. Na své okolí působí možná odtažitý dojmem a své blízké si stále drží od těla. Nedokáže se příliš otevřít a jejich partneři tak pociťují vedle nich nejistotu a obavy. Hlavními rysy uhýbavého typu je flirtování, odtažitost a časté vrhání do zcela neperspektivních vztahů se zadanými lidmi. Velmi neradi, někdy vůbec, říkají „miluji tě“ a projevují city, dotyky a fyzickou blízkost. Našla jste se v tomto typu? Pak se zkuste zbavit strachu ze vztahů a užívejte si jeden druhého a neuškodí občas partnerovi dát najevo, co k němu cítíte. Jestli sedí tento typ na vašeho miláčka, pak se snažte pochopit jeho potřebu svobody a nenuťte ho k intimnostem. To, že vám každý den nevyjadřuje lásku, neznamená, že vás opravdu nemiluje.

 vztah

Bezpečný typ je tím posledním milostným rozuzlením. Tito lidé jsou otevření, vřelí a láska je pro ně zcela přirozená. Vztah prožívají naplno, nebojí se mluvit o problémech, pocitech a sdílí s partnerem vše dobré i zlé. Jednají parovinu, nemají potřebu při hádce partnera trestat a vyčítat, dokáží dělat kompromisy a odpouštět. Jste to vy? Pak vězte, že pokud prožíváte nefunkční vztah, je to tím, že partnerovi všechno odpouštíte, ale stát si občas za svým názorem je stejně tak důležité. Pokud je tímto typem váš partner, gratulujeme! Našla jste muže, na kterých je potřeba cenit si jeho vlastností a myslet na jeho potřeby.

Autor úvodního obrázku:  hafecheese

Autor obrázku v textu:  pedrosimoes7

Autor obrázku v textu:  Life Mental Health
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář