Kam na (před)vánoční nákupy? 2. část

Publikováno v sekci Móda a krásaChcete letos svým nejbližším pořídit něco neobvyklého? Už vás nebaví balit kosmetické kazety od známých značek, ale chcete udělat dárky letos něčím výjimečné? Pak si zaleťte na nákupy do vyhlášených měst, kde nasajete pravou chuť Vánoc, prohlédnete si nazdobené město a navíc levně pořídíte dárky pro svou rodinu i přátelé. O jakých městech je řeč?

Milán – město módy

 barcelona

Nízkonákladové společnosti i ČSA nabízejí levné letenky do tohoto krásného historického města už za tři tisíce. Bojíte se, že se ve velkém městě ztratíte? Z letiště jezdí pravidelné linky přímo do centra města, kde vás autobus vysype před nákupními domy a vy se tak můžete pustit do hledání těch správných obchodů. Vyhlášená je Quadrilatero della moda neboli Módní či Zlatý čtyřúhelník – světoznámé místo tvořené ulicemi Montenapoleone, Spiga, San´t Andrea a Manzoni. Neopomeňte ani obchodní dům La Rinascentre vedle Milánského domu. Sháníte něco pro sestru, kamarádku, maminku či kolegyni do práce? Pak si prohlédněte širokou nabídku vyhlášené italské kosmetické značky Pupa Milano. Do Milána se jezdí především na nákupy do outletů. Vyhlášené jsou D Magazine přímo na Via Montenapoleone anebo Il Salvagente. Největší a neojblíbenější jsou celkem tři outlety v okolí Milána – Serravalle, Foxtown a Vicolungo. Do všech se dostanete autobusem přímou linkou.

 milan

O něco dráž vás vyjde letenka do Barcelony, kam lítá například Vueling Airlines. Díky Španělsku jsme poznali oblíbené značky jako je Zara, Mango, Beranka, Stradivarius nebo Kysno. V Barceloně najdete široké zastoupení těch nejvýznamnější značek, které s oblibou nakupujeme i u nás, s jedním podstatným rozdílem – tady najdete nové kolekce, jiné zboží a zaručeně mnohem nižší ceny. Obchody se vyplatí navštívit v pondělí nebo čtvrtek, kdy se na pulty dostává nové zboží. Chcete navštívit větší obchodní dům, kde strávíte celý den? Pak stojí za zmínku třeba Diagonál Mar v Katalánsku, El Corte Inglés nebo velkou směs butiků na ulici La ramšla. Barcelona si získá všechny, kteří chtějí koupit malé tretky za pár eur, hledají značkové luxusní módní kousky s výraznými slevami anebo touží přivést svým blízkým pod stromeček něco, co u nás zkrátka nenajdete.

Autor úvodního obrázku: kufalklaveniae

Autor obrázku v textu: cntraveller

Autor obrázku v textu: theugardigan
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář