Kam vyrazit za babím létem?

Publikováno v sekci RodinaLéto sice končí posledním srpnovým dnem, i přesto si můžete užít prodloužené víkendy a vydat se na další nová místa, kde můžete aktivně odpočívat nebo se nechat omámit čistou krásou přírody. A nemusíte hned cestovat letadlem na druhý konec světa! Krásná místa si zamilujete u nás i nedalekých sousedů. Vyrazte třeba do Rakouska, Itálie nebo prožijte babí léto v českých horách a na místech, kam se budete vždy rádi vracet.

Za šest hodin v ráji

Gamskogelhütte

Z Prahy se dostanete do rakouského Katschbergu za šest hodin. Obklopí vás svěží příroda, vysoké hory, zelené kopce i zvídavé pohledy pasoucích se krav. Lidé jsou zde dobrosrdeční a pohostinní. Zdejší hoteliéři se specializují na mladé páry, rodiny s dětmi i sportovní nadšence. Jednou z místních atrakcí je asi dvouhodinová procházka směrem na Gamskogelhütte, tzv. srdíčková stezka. Můžete se nechat oddat třeba v jedné z nejvýše položených kapliček v Alpách nebo si sednout a relaxovat na srdíčkové lavičce. Pro milovníky adrenalinu se nabízí spousta vyžití – například v Adventure Parku na visutých lanech, na elektrokolech můžete projet údolí Pöllatal či si užít zábavu na zážitkové stezce. Pro nadšence je připravena i vlastnoruční výroba sýra. V Rakousku si zkrátka přijde každý na své! Plánujete prodloužený víkend nebo oslavu s přáteli? Pronajměte si houseboat na Baťově kanálu! Užijete si pohled na čápy, kormorány a zajímavé motýly. Za návštěvu stojí i skanzen a zámecký park.

 baťův kanál

I západní Čechy si zaslouží vaši pozornost! Kromě návštěvy tradičních Františkových Lázní stojí za vyzkoušení i místní procedury. Nechte se hýčkat zkušenými maséry a na závěr si dejte sladkou tečku v podobě teplého lázeňského oplatku. Projděte se do obce Židovice, kde najdete motýlí ráj. Nabídne se vám pohled do tropického skleníku s kvetoucími rostlinami a uchvátí vás život barevných motýlích krasavců. Nedaleko leží i národní přírodní rezervace Soos. Podzim je jako stvořený k procházce po rozsáhlém rašeliništi a slatiništi.

Autor úvodního obrázku:  Guitart Hotels

Autor obrázku v textu:  Tourismusregion Katschberg/Rennweg

Autor obrázku v textu:  Tomas_Martincic
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář