Kdo si hraje (a čte), nezlobí

Publikováno v sekci RodinaK dovolené patří sluníčko, plavky, voda a samozřejmě i společné chvíle s rodinou či přáteli. Proto si do kufru na dovolenou sbalte kvalitní knížku, která vás bude bavit. Pro přátele a nejmenší nezapomeňte přibalit i nějakou zábavu v podobě deskové hry, se kterou si zpestříte dlouhé letní večery. Z čeho vybírat?

Zkraťte si dlouhou chvíli

activity

Nejen kvalitní knihou si můžete zpříjemnit lenošení či dlouhou chvíli. Na své si přijdou i milovníci her. Obyčejné karty a kostky jsou dávno přežité, místo nich zkuste vyzkoušet oblíbené activity. Cestovní verze této hry, během niž plní hráči různé úkoly a to od malování, přes pantomima až po slovní úkoly, ocení malí i velcí. Tato deskovka vás zabaví i na několik hodin a můžete si být jisti, že se během hry zasmějete, pobavíte a naučíte nové věci. Jedinou nevýhodou se může stát to, že vaše potomky nikdy neomrzí a vy ji budete muset hrát stále dokola. Ani úplní drobečkové nepřijdou vniveč. Pořiďte jim letní set s pohádkovými postavičkami. Sety se skládají z kyblíku, sítka, lopatky, hrabiček a báboviček, takže si prckové vyhrají u bazénu, u moře i na zahradě. Tady skutečně platí, že kdo si hraje, nezlobí! I starší děti najdou na pultech něco pro zpestření dne. Skvěle hodnocená je například hra Timeline: Hudba a film. Znalostní hra určená starším dětem zajímající se o historii a myšlení, pořádně protáhne mozkové závity všech. V prodeji jsou i jiné verze – například varianta zaměřená na objevy nebo vynálezy.

mise

Z četby si vyberou dámy i pánové. Kniha Mise zapomnění od Márie Dueñasové nadchne všechny volnomyšlenkářky. Děj pojednává o ženě, která po rozvodu změní celý svůj život a stane se z ní šťastnější a optimističtější. Dílo vás nabije novou energií, inspirací a dodá odvahu. O pětici žen, které se dělí o své zážitky ve své malé kavárně v centru Kábulu. Kavárničku provozuje mladá sympatická Američanka, která se snaží porozumět místní řeči, lidem a prostředí. Kniha Kavárnička v Kábulu od Deborah Rodriguezové je skutečným skvostem v četbě pro ženy! Za zmínku stojí i dílo Literární spolek Laury Sněžné, které vás zaujme svým mrazivým obalem i samotným obsahem. Na pultech se objevila také kniha Arlington Park od Rachel Cuskové. Autorka se zaměřila na život pětice žen. Juliet je frustrovaná nadvládou mužů, Solly řeší ženskost své italské podnájemnice, Catherine se chce vyrovnat nárokům vyšší střední vrstvy a Maisie deprimuje brutalita moderního života a současného světa. Pětici uzavírá Amanda, jež se bojí smrti a strach zahání domácími pracemi. Kniha vás rozesměje a možná i trochu překvapí tím, jak všechno pasuje na dnešní moderní ženy.
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář