Když potřebujete nakopnout

Publikováno v sekci ZdravíEnergetickou bombu si každý představujeme po svém – někdo sahá po kelímku s kávou, někdo jiný zase po energetickém zázraku v plechovce. Jedná se o legálně povolené koktejly plné kofeinu a jiných povzbudivých látek. Ač se to může zdát neuvěřitelné, mohou být tyto drinky proti únavě i velmi nebezpečné. Obsah kofeinu v jednom energetickém nápoji se rovná několika lžičkám v hrnku kafe. Kromě toho ale nejsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy a škodí i zubům. Co vás ale nakopne dlouhodobě a nebudete muset sahat po energii z plechovky?

Dary z přírody

 kinkgo

Začněme třeba u ginkgo biloby. Je známá pro posilující účinky, které se hodí třeba v době zkoušek nebo zpracovávání náročných projektů v práci. Stimulující účinky najdete v guaraně, kterou je lepší užívat v koncertované podobě v tabletách. Čistě přírodní složka má blahodárný vliv na snižování váhy. Slyšeli jste už o brahmi? Používá se pro zlepšení paměti a působí proti vyčerpanosti. Tento silný antioxidant působí proti stresu a naopak podporuje činnost mozku. Látka DMAE zvyšuje schopnost koncentrovat se. Navíc se můžete těšit na lepší spánek i omlazení pleti. L-carnitin je vhodný pro sportovce, protože zvyšuje odolnost k fyzické zátěži, zlepšuje duševní činnost a podporuje činnost mozku. L-carnitin je známý také jako podpůrný prostředek pro hubnutí během sportování. Lecitin zase brání devastaci mozkových tkání a zlepšuje činnost mozku. Hodí se především po padesátce.

 káva

Studenti během zkouškového období často sahají po přípravcích jako je speed8 nebo brainActive. První zmiňovaná směs obsahuje stimulující látky, které komplexně podporují práci organismu. Smeed8 dokáže působit až 8 hodin. Přípravek brainActive zase podporuje paměť, zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá soustředění. Obsahuje přírodní složky, jako je ginkgo, kofein, taurin a guarana. Sáhněte raději po zdravějších variantách a nakopněte se složkami z přírody, na kterých si oproti energetickým zázrakům v plechovkách nezískáte závislost.

Autor úvodního obrázku:  CharlesEi1

Autor obrázku v textu:  mellting

Autor obrázku v textu:  CharlesEi1
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář