Kvalitní pastelky pro děti – jak je poznat?

Publikováno v sekci RodinaPastelky milují všichni – holky, kluci, malí, velcí – zabaví se opravdu každý. Navíc čmárání pastelkami je jedna z prvních věcí, kterou batolata zkoušejí od chvíle, kdy jsou schopna udržet tužku v ruce. Kreslení je jednou ze základních forem zábavy, které vydrží celé dětství. U někoho se rozvine talent, jiní zůstanou u svých obrázků a někteří se právě malováním snaží vyjádřit vlastní pocity a komunikovat s okolím. Jak ale vybrat kvalitní pastelky?

Veďte děti ke správnému úchopu

 úchop

Říkáte si, že na výběru pastelek nemůže být nic složitého? Čtěte pozorně! Již od prvních kreslících pokusů by rodiče měli vést své děti ke správnému úchopu pastelky a věnovat tak pozornost tomu, čím jejich děti kreslí a píší. Kvalitní pastelku poznáte na první pohled tak, že když vyberete z široké škály barev tu nejsvětlejší, příliš na ni netlačíte a vidíte barevnou stopu na papíře, je v ní dostatečně kvalitní pigment. Díky tomu se dítě při kreslení nemusí příliš namáhat a špatně tlačit rukou na psací a kreslící potřebu. Tuha by měla být přilepená po celé délce pastelky či tužky, jinak se vám bude lámat při ořezávání. Je totiž patrné, že tuha je zlámaná i uvnitř. Pokud si dítě nemůže opřít pastelku či tužku o místo mezi palcem a ukazováčkem, už mu ji raději nedávejte. Nejvíce vhodné jsou ergonomicky tvarované psací a kreslicí pomůcky, jenž vedou k nácviku správné techniky psaní. Ideální volbou je trojhranný tvar.

 úchop2

Pořídit svému drobečkovi můžete tužku s protiskluzovými úchopovými ploškami, které přirozeně padnou do ruky a zároveň vytvoří lepší oporu pro psaní. Věnujte se i na první pohled nedůležitým činnostem, které vnímáme především jako zábavu a vyberte kvalitní tužky a pastelky pro ještě hezčí výtvory vašich nejmenších.

Autor úvodního obrázku:  Supernico26

Autor obrázku v textu:  Conanetta

Autor obrázku v textu:  Nick P Lee
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář