Vysvědčení s úsměvem

Publikováno v sekci RodinaPololetní vysvědčení bylo rozdáno a vy jste se seznámili s dosavadními výsledky vašich ratolestí. Všichni rodiče by si přáli bezproblémové a chytré dítě, které nosí domů vynikající známky. Ne vždy se ale tyto představy naplní. Ať už dopadlo vysvědčení dobře nebo hůře, neházejte flintu do žita. Vás i vaše děti čeká ještě celý půlrok, ve kterém můžete dohnat nedostatky. K tomu je ale důležitá motivace! Umíte se s takovým úkolem poprat?

Vynechte výčitky

 skola1

Špatné vysvědčení znamená pro rodiče určité zklamání. Vzpomeňte si na sebe a svá školní léta. Určitě jste také nebyli ve všem dokonalí. Vyvarujte se výčitek a řvaní, které může dítěti ještě více uškodit, a poskytněte mu potřebnou podporu. Vy přece víte nejlépe, jaké studijní předpoklady i vztah ke škole mají vaši potomci. Snažte se je tedy motivovat tak, aby sami chtěli své výsledky zlepšit. S malými dětmi je to samozřejmě jednodušší. Malá odměna za vysvědčení nikdy není na škodu a využít toho jednoduše můžete i ve spojení s vysvědčením uzavírající celý rok. Pokud víte, že vaše děti touží po určité věci nebo výletu, přislibte jim je za dobré vysvědčení. Dětská touha po odměně se určitě odrazí na konečných školních výsledcích.

Jak na teenagery?

 skola3

Ano, domlouvat teenagerovi, který má svou hlavu a názor rodičů ho už moc nezajímá, je opravdu těžké. Nezbývá než otevřeně komunikovat, vložit do něj důvěru a nastavit pravidla, která vám alespoň trochu umožní kontrolovat situaci. Připomeňte svému puberťákovi, že studijní úspěchy výrazně ovlivní jeho celý profesní život, a tedy úspěch i finanční situaci. Ukažte mu ale také, že může být odměněn! Nový mobil nebo počítač? Cool šatník? Dovolená? Ano, ale vše má svou cenu! Úsilí, snaha a pokrok vpřed by se měli vždy ocenit, i když to nebude dosahovat úrovně, kterou byste si představovali.

Autor obrázků: articles.mercola
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář