Lázně u vás doma!

Publikováno v sekci ZdravíMožná na vás přišla první podzimní deprese nebo se jen potřebujete pořádně uvolnit po náročné práci. Myslete na sebe a hýčkejte se! Připravili jsme pro vás jednoduchý recept, jak si připravit blaho v koupelně díky voňavé pěně a kvalitní kosmetice, díky níž bude vaše pokožka vláčná a mysl uklidněná.

Otočte kohoutkem…

Než skočíte do vany, nepodceňte přípravu příjemné atmosféry. Tu doladíte pomocí svíček, příjemné pomalé hudby nebo oblíbené komedie, která vám vždy vykouzlí úsměv na tváři. Teplotu vody nezkoušejte rukou, nýbrž nohou, abyste se nepopálily nebo naopak brzy neklepaly ve vaně zimu. Do vany přidejte i voňavé přísady, vyzkoušet můžete třeba minerální soli. Stále se necítíte jako v lázních? Pečujte o sebe se vším všudy. Kromě pěny až po bradu si svou péči vylepšete o pleťovou masku. Naneste ji na tvář, krk i dekolt v silnější vrstvě a nechte působit. Aplikujte třeba čistící masku, rozjasňující emulzi nebo slupovací masku.

spa

Pokud si ke koupeli zapálíte aroma lampičku, dýchejte zhluboka éterické oleje. Vybírat můžete výraznou levandulovou vůni, aroma eukalyptu nebo sladkou vanilku. Jestli doma nemáte pleťovou masku, můžete si ji buď samy doma vyrobit, nebo použít obyčejný pleťový krém, který vaši pokožku báječně zvláční. Během koupele si nechte na topení nahřát osušku nebo župánek. To oceníte hlavně po koupeli, kdy stačí vklouznout pod vyhřátou měkkou bavlnu a odpočívat. Připravte si zdravý bylinkový čaj a začněte se hýčkat. Taková zkrášlovací kúra se neobejde bez masáže. Ideálně je poprosit partnera, což může vyvolat i vlnu vzrušení a zpestření vašeho vztahu.

Zapomeňte na starosti

beauty

Pokud ale nemáte nikoho po ruce, zkuste se namasírovat sama. Stačí použít tělový krém nebo přírodní oleje. Na trhu je obrovské množství druhů přípravků, které splní očekávání i náročnějších žen. Ať už patříte mezi milovnice čokolády nebo dáváte přednost rozjasňujícím krémům, vyberte si takový, který můžete použít pro celé tělo a vaše pokožka bude hydratovaná a pružná. Pečujte o sebe od hlavy až k patě. Jednou si můžete připravit masku na vlasy, která jim dodá zářivý lesk a zpevní je, po druhé se můžete zaměřit třeba na nehtíky a pěstit svoje nožky.

Nezanedbávejte se, milé dámy. Vaše tělo si zaslouží dostatek pozornosti, kterou vám vrátí v podobě hebké pokožky, upravených rukou či úsměvem na vaší odpočaté tváře. Zapomeňte na všední starosti a relaxujte.

Autor obrázků: GoldenerBerg

 
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář