Dopřejte si odpočinek v solné jeskyni

Publikováno v sekci ZdravíKaždá žena by si měla pravidelně dopřát odpočinek a relax, aby načerpala síly k péči o domácnost, děti i partnera a cítila se skvěle i v práci. Unavená a vystresovaná budete jen těžko ozdobou svého partnera a okouzlující dámou ve společnosti. Solné jeskyně vám poskytují příjemné místo pro chvíle odpočinku, které oceníte zejména ve dnech, kdy vás trápí inverze nebo pokud žijete ve městě, kde je všeobecně zvýšená prašnost a hluk. Prožijte ničím nerušený relax v prostředí, které vám utuží zdraví i mysl.

Příjemná hudba a relaxace na lehátku

solná jeskyně 2

Pohodu si v solných jeskyních můžete užívat 45 až 60 minut za zvuků uklidňující hudby. Návštěva solné jeskyně nic nevyžaduje. Prostě jen přijdete, pohodlně se uvelebíte do polohovacích lehátek a začnete za tlumeného světla odpočívat. A v čem tkví kouzlo solných jeskyní? Jeskyně jsou tvořeny solnou rudou a solí například z Mrtvého moře. Tato sůl při vypařování působí velice pozitivně na uvolnění stresu a díky látkám, které obsahuje, působí rovněž pozitivně na organismus. Sůl je známá obsahem jódu, který zajišťuje správnou funkci štítné žlázy a tedy látkové výměny. Vápník má protialergické účinky, snižuje tlak a ovlivňuje tvorbu kostí. Hořčík pomůže od únavy, zlepší astma a chrání srdce před chorobami. Solné jeskyně a jejich využití má dlouholetou tradici, která dokazuje jejich účinnost. Jsou velmi vhodné pro astmatiky, při dýchacích problémech, chronické rýmě nebo při chřipce a angíně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Říká se, že jedna hodina v solné jeskyni je jako třídenní pobyt u moře. Blahodárné účinky na tělo tedy zaručeně poznáte již po první návštěvě. Solné jeskyně jsou výborná možnost, jak relaxovat ve dvou. Pokud byste ráda jeskyni navštívila, ale nemáte například hlídání pro děti, není to žádný problém. Prostředí solných jeskyní je vhodné i pro děti. Zabalte kyblík a lopatku, kterou dítko jistě využije, a vydejte se relaxovat do solné jeskyně.

Obrázky převzaty z webových stránek salzgrotte-Dortmund.de
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář