Novoroční předsevzetí, které konečně dodržíte

Publikováno v sekci ZdravíŘíká se – sliby chyby. Předsevzetí mnozí z nás považují pouze za nesplnitelné přání, kterým se každoročně na konci roku chlácholíme. Ano, opravdu přestanu kouřit, shodím těch pět kilo po dítěti a začnu se více věnovat četbě. Jenže hned druhého ledna zapomínáme, co jsme si vlastně slíbily a začneme je posouvat nebo je zcela zavrhneme. Letos si ale vyberte takové předsevzetí, které s vámi vydrží celý rok, a uvidíte, jak skvělý pocit ze sebe budete mít. 

Znovu a zase

Happy woman smiling

Předtím, než začnete nad sklenkou šampaňského vypočítávat všechno, co chcete změnit, se rozhodněte, zda vůbec něco změnit chcete a jste ochotna pro to něco obětovat. Těžko si budete slibovat dům, když nebudete mít dostatek finančních prostředků a stejně tak nezhubnete, když nebudete navštěvovat fitness centrum nebo cvičit doma. Pokud nechcete, aby vaše předsevzetí bylo jen blábolem do vzduchu, dobře si rozmyslete, čeho chcete dosáhnout, jaké jsou reálné možnosti, a poté udělejte kompromis, který vás k vytouženému cíli posune. Vyvarujte se předsevzetí typu – chci být jako ona. Nesnažte se vyrovnat ostatním, nesoupeřte s nimi a nechtějte být dokonalá. Vy sama jste originál, važte si sama sebe a relaxujte.

novoroční slib

Chtěla byste si dát více předsevzetí, které chcete nutně splnit? Dobře si rozmyslete, zda jste vůbec schopna tolik slibů dodržet. Bohatě postačí jedno, které vás nakopne a nikde není psáno, že nemůžete během roku přidat další. O svém předsevzetí informujte nejbližší. Pokud budete chtít zhubnout, budou vás podporovat a schválně vám před nos nepodstrčí čokoládové pralinky. Nezapomeňte se za každý výsledek pochválit. A pokud přeci jen sejdete z cesty a zhřešíte, odpusťte si a pokračujte. Nikde není řečeno, že během hubnutí nemůžete nic sladkého a byla by opravdová škoda celou shazovací akci zahodit kvůli jednomu větrníku, nemyslíte?

Autor úvodního obrázku:  www.sjoerdmoleman.nl

Autor obrázku v textu:  dgilder

Autor obrázku v textu: Loca Luna / Anna Gay
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář